PR0M1L

 Bywalec
 • Zawartość

  36
 • Czat

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

26 Level 2

O PR0M1L

 • Tytuł
  Złoty laur I

Informacje osobiste

 • Nick w grze
  ⒶZⒶB
 • Zainteresowania
  wszechstronne :) w szczególności: dalekowschodnie sztuki walki, socjologia, gry zespołowe, prawo, parapsychologia, i inne.

Ostatnie wizyty

430 wyświetleń profilu

Profile Data

 • Płeć mężczyzna
 1. Wiem, zorientowałem się, gdzie popełniłem błąd, dlatego chwilę po napisaniu tego postu edytowałem go i dopisałem ... ... żeby nie robić kłopotu i zbędnego zamieszania. ps. skoro zamieszanie i tak już się zrobiło to czy, nie da rady na CS:S FFA (pomimo braku wsparcia) zmienić choć jednego parametru ? Chodzi i włączenie FF. Znacznie uatrakcyjniło i urealniło by to grę, dzięki czemu jakość rozgrywek byłaby jeszcze lepsza, co z pewnością wpłynęło by na polepszenie i tak bardzo dobrego wizerunku serwera .
 2. @Chinczyk1337, Twojego dowodu (print screena) póki co na razie nic nie wynika, ponieważ jest to zdanie, a w zasadzie wyraz wyrwany z kontekstu i może nie dotyczyć Twojej osoby; to po pierwsze. Po wtóre, mogliście rozmawiać/pisać o rowerach, instrumentach muzycznych, samolotach, czy samochodach, gdzie występują różnego rodzaju części mechanizmu dźwigniowego służące do wprawiania go w ruch za pomocą nacisku nogą, zwane potocznie pedałami. Nie, żebym Tobie nie wierzył, bo nick osoby, na którą napisałeś skargę, może z dużym prawdopodobieństwem uprawdopodabniać Twój punkt widzenia, jednakże czy w tym konkretnym przypadku, warto jest brać tak wszystko do siebie i od razu składać skargę? Tym bardziej, że przedstawiona przez Ciebie sytuacja nie jest jednoznaczna i oczywista. Twoja wcześniejsza skarga, na innego współgracza, gdzie jako dowód również przedstawiłeś print screena, dotyczyła wyrażenia, które było ewidentnie nie na miejscu, za co ów gracz poniósł zasłużoną karę. Na przykładzie Twojej obecnej i wcześniejszej skargi, widzę, że skrupulatnie przedstawiasz dowody w postaci print screenów i jestem zdania, że gdybyś miał inne, mocniejsze i jednoznaczne dowody, to na pewno byś je tu od razu przytoczył. Nie chciałbym Cię w żaden sposób zniechęcać od składania kolejnych skarg, jednakże według mnie, powinny one dotyczyć sytuacji bardziej oczywistych i jednoznacznych, takich jak np. we wcześniejszej Twojej skardze. Nie zrozum mnie źle, ale ja osobiście nie wyobrażam sobie karania kogokolwiek za użycie wyrazu "pedał". Sformułowanie "Ty pedale" jeszcze by mnie mogło przekonać, ale samo "pedał" już nie. Nie chciałbym również, w żadnym razie bronić osoby, na którą została złożona przedmiotowa skarga, bo kara jej się należy, chociażby za sam nick. Moim celem było jedynie zobrazowanie Tobie, że czasami, nie warto brać wszystkiego od razu do siebie. Nawet gdyby, ów gracz użył tego wyrazu w znaczeniu "waginosceptyk" (homoseksualista) w stosunku do Twojej osoby, to nie zawsze oznaczać to musi, że Cię świadomie wyzywa. Po prostu mogło mu się podnieść ciśnienie i wyrwać nieco za dużo, po tym jak profesjonalnie poczęstowałeś go kulką w głowę, w tej w wirtualnej strzelaninie. ps. 1. tak na marginesie, jakbyś wszedł kiedyś wieczorem na CS:S FFA, to proszę nie pisz od razu skarg, bo padają tam często takie słowa, przy których przedmiotowy "pedał" jest niczym króliczek wielkanocny.
 3. Witam serdecznie. Już kilka ładnych lat gram na serwerach "uWujka.pl", jednakże do chwili obecnej, nie miałem jeszcze okazji oficjalnie się z Wami przywitać. Powiedzenie, lepiej późno niż wcale, w tym przypadku będzie pasować idealnie. Zwą mnie Przemo, urodziłem się w najlepszych latach (70-tych), kiedy to nie było internetu i znajomości zawierało się na przysłowiowej ulicy. Nie szukajcie mnie wśród Waszych znajomych na Steamie, ponieważ od zawsze gram jako NoSteam. Mój obecny SteamID, też Wam nic ciekawego nie powie, gdyż jest to mój trzeci komputer, z którego mam przyjemność grania z Wami, więc mam 3 inny adres Steam. (Z daleko posuniętej ostrożności wspomnę tylko , że nigdy nie dostałem żadnego VAC bana, a zmiana komputera (w tym SteamID) spowodowana była/jest galopującym postępem technologicznym w branży informatycznej.) Jakby ktoś mnie jednak szukał, to od zawsze gram pod nickiem AzAb; czasem były/są to różne jego modyfikacje ( ostatnio ⒶZⒶB ). Zastać mnie można głównie na serwerze CS:S FFA, sporadycznie CS:S DD2, oczywiście można również wysłać do mnie wiadomość na PW. Coś tam o sobie podałem w swoim profilu, także chętnych zachęcam do zapoznania się z nim. Uprzedzając Wasze zaproszenia do gry na innych serwerach, uprzejmie informuję, że na chwilę obecną nie zamieszam posiadać nowszej wersji CS (CS:GO) i nic nie wskazuje, ażeby miało to się zmienić w najbliższej przyszłości. Póki co, nie zamierzam również "przesiadać się" na wersje Steam, gdyż ogólnie rzecz ujmując, nie widzę takowej potrzeby. Jeszcze raz, witam serdecznie wszystkich współgraczy i życzę Wam wszystkim i każdemu z osobna, miłej i owocnej gry.
 4. Nieprawidłowe działanie komend. Wpisując [!sos] następnie wybierając [2] komendy dla VIPa, mamy do wyboru: [1] skins; [2] resetscore; [3] buy; [4] rtd; [5] vipinfo. Wybierając [1] uaktywnia się menu komendy[2] wybierając [2] komendy [3] [3] ... [4] [4] ... [5] [5] ... nic się nie dzieje. Takie przesunięcie komend o n+1, gdzie [n] ={1;2;3;4;5} dla komendy SOS w podmenu komendy dla VIPa.
 5. Z uwagi na fakt, iż tym razem sprawa dotyczy bana @TICOOO za chodzenie po teksturach podtrzymuje wszystkie swoje wypowiedzi zawarte w tym wątku. W przedmiotowym temacie przedstawiłem, w raz z uzasadnieniem, argumenty przemawiające, moim zdaniem, za skróceniem omawianego bana. Gracz bezsprzecznie dopuścił się przewinienia, jednakże pozostali współgracze bardzo szybko i sprawnie go ukarali (ban w wyniku głosowania). Wobec powyższego musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy w tym konkretnym przypadku, w tak błahej sprawie jaką niewątpliwie jest korzystanie z bugów mapy, niezbędna była interwencja admina, a jeśli TAK, to czy konieczne było zastosowanie tak rygorystycznego środka, jakim bezsprzecznie jest ban, a w zasadzie jego przedłużenie z 4 godzin na 365 dni czyli wydłużenie kary 2190 RAZY ? Moim zdaniem NIE, tym bardziej, że jeszcze do niedawna nie było jednej spójnej wersji interpretacji regulaminu w części dotyczącej wykorzystywania omawianych tu bugów mapy. Jeśli komukolwiek z administracji lub innych osób decyzyjnych nasuwają się podobne wątpliwości, warto by je wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie. Nadmieniam, że rozpatrujemy tu prośbę, "starego" rozpoznawalnego na serwerach CSS FFA "uwujka" gracza. EDIT Dodam tylko, że nie jestem za niekaraniem winowajców, wręcz przeciwnie, osoby takie powinny ponieść karę, jednakże kara powinna być współmierna do przewinienia. Gracz wszedł na tekstury, współgracze szybko zdecydowali o karze (ban na 4 godziny) i w zasadzie sprawa mogłaby się zakończyć. Zakładając nawet, że była to recydywa, karę można by podnieść 2; 3; 4; a nawet 10 czy 100 krotnie. Przypominam, że nie oceniamy tu używanie "wspomagaczy", a wykorzystywanie bugów mapy, co jeszcze nie tak dawno było dozwolone, a kara została zwiększona 2190 razy.
 6. @Dop3 masz całkowitą rację i nie masz racji zarazem (taki paradoks). Zasady są, ażeby je przestrzegać, jednakże nie każde działanie gracza da się zaszufladkować, ażeby wdrożyć procedurę. Rozbijając na atomy masz rację, prawo to prawo, ale analizując to w każdym prawie są wyjątki. Mi chodzi o fakt, czy aż tak daleko trzeba ingerować w tak błahą sprawę i defacto karać rocznym banem za wejście na tekstury ? A co do schematów, wiadomo, że nie wolno pisać post pod postem, wiadomo też, że nowi użytkownicy są moderowani. Ja kiedyś wyłapałem "x " ostrzeżeń za pisanie postów pod postem, a okazało się, że odpisywałem przedmówcom, ale zanim moje posty były sprawdzone minęło trochę czasu i zostały opublikowane jeden pod drugim. Dopiero @root zainterweniował i zdjęto mi ostrzeżenia. Powracając do meritum ... roczny ban za tekstury ? na stałego bywalca ? taka jest wykładnia prawa ? @TICOOO jaki jest każdy wie, ale żeby na rok ? Może zagrajmy w grę słów i dajmy "DO KOŃCA ROKU" (bieżącego 2018r.)
 7. o tym właśnie piszę, ingerencja adminów nie była potrzebna, gracze sobie poradzą, szybko sprawnie poszło i @TICOOO miał 4 godziny na przemyślenie sprawy. Karać rokiem bana za coś takiego? tym bardziej, że w sprawie tekstur, były podawane sprzeczne informacje. Do administracji należy wszystko, to Wasz serwer, ale im mniej ingerencji w tak błahe sprawy tym lepiej. Tu nie chodzi o używanie czy reklamowanie wspomagaczy, a o wykorzystanie buga mapy. Gracze byli czujni, nie pasowało to im i poradzili sobie bez problemu, sprawa była załatwiona "we własnym sosie", aż tu nagle ingerencja admina i roczny ban. Nie da się ułożyć życia każdemu, nie da się stworzyć takich przepisów których nie można obejść, ale niektóre sprawy winny rozwiązywać się same, tym bardziej błahe sprawy, które gracze potrafią rozwiązać sami bez ingerencji "siły wyższej". @Dop3 Wiem, że każdy z nas znajdzie miliony argumentów, na swój punkt widzenia, jednakże czy warto, aż tak bardzo ingerować? Mnie też, pewien ulubiony admin, kopie ze specta, a ponoć nie wolno tego robić, ale póki co to nie powód na inne działania Tak czy siak kara musi być i była, ale czy roczny ban w tym przypadku (za tekstury) jest ok?
 8. @Ptys , Podżeganie do głosowanie przeciwko uczciwemu graczowi jest nie fear, jednakże każdy z graczy ma swój rozum i sam decyduje czy i jak zagłosować. W tym konkretnym przypadku zdecydowana większość zagłosowała przeciwko Tobie i zbanowała Cię tylko/aż na 4 godziny. Należy przy tym zaznaczyć, że banowanie samego siebie, jest w pewnym sensie cwaniactwem i podpuszczaniem współgraczy, niejako sugerowaniem, że i tak nie mogą Ci nic zrobić. Chyba, że głosując na samego siebie miałeś jakieś wewnętrzne podejrzenia przeciwko swojej osobie ? "12/30/2018 - 20:48:19: [playersvotes.smx] Gracz Ptyś<8573><[U:1:93741364]><> wpisał voteban na Ptyś<8573><[U:1:93741364]><>" Z załączonych filmików przez @Zavebe na moje oko, nie wynika jednoznacznie, aby gracz używał wspomagacz.
 9. Tym razem się nie rozpiszę. - omijanie blokad winno być karane, tu była taka próba (in minus dla gracza) - tekstury były wałkowane i zawsze były 2 wersje, gracze się wkurzali i banowali, ale niektórzy admini twierdzili, że jest to dozwolone, choć zdarzały się i kicki (sprawa nieuregulowana, in plus) ps. na szczęście teraz jest już jedna wersja interpretacji. - gracz rozpoznawalny, grający praktycznie od zawsze, bez wspomagaczy (in plus) - zapis w regulaminie "utrudnianie gry", jest zapisem tak ogólnym, że można by podciągnąć pod niego praktycznie każde zachowanie jakiegokolwiek gracza. Np. ktoś barykaduje wejście beczkami/skrzynkami, a to utrudnia grę współgraczowi z drużyny (ban ?); ktoś staje na linii strzału współgracza, utrudnia mu grę (ban ?); ktoś pobiegnie w inną stronę niż reszta jego drużyny, to też może utrudnić grę (ban?); przykładów można by mnożyć w nieskończoność (in plus dla gracza); Ostatnim, najczęstszym, utrudnieniem gry przez gracza @TICOOO jest fakt, iż bardzo sprawnie i szybko zabija współgraczy z przeciwnej drużyny, co niewątpliwie bardzo utrudnia im grę, ja osobiście, za to utrudnienia sam mam ochotę go zbanować . Ogólne zasady tworzy Zarząd, jednakże szczegółowe detale na konkretnym serwerze doprecyzowują gracze, a w 90% na serwerze CSS FFA, grają w zasadzie ciągle ci sami ludzie, i poza drobnymi incydentami, gdzie wymagana była reakcja adminów, jakoś doskonale radzili sobie z doprecyzowaniem przepisów i porządkowaniem gry. Rekapitulując, moim skromnym zdaniem, roczny ban za tekstury jest zdecydowanie zbyt surowy i niewspółmierny do przewinienia.
 10. Około 2010r, pojawiłem się na serwerach "uWujka.pl". Wcześniej grałem kilkaset godzin na serwerach u naszych wschodnich sąsiadów tylko na mapie Dust2. Dzięki wypowiedziom ludzi, którzy nieprofesjonalnie przeanalizowali moją grę, dostałem u Was bana za rzekome używanie WH na mapie Dust2. Tylko dzięki szczegółowej analizie pewnego administratora "Sylwester", który pomógł mi na @, zostałem odbanowany i mogłem dołączyć do Waszej (naszej) społeczności. Wobec powyższego doskonale wiem co to znaczy być niesłusznie oskarżonym, dlatego też zdaję sobie sprawę jak ważna jest szczegółowa analiza gry, ażeby nie dochodziło nigdy do takich sytuacji. Z założenia zawsze starałem się bronić graczy, którzy są niesłusznie oskarżani o różnego rodzaju wspomagacze. W tym jednak przypadku mamy na serwerze profesjonalistę, znającego się na rzeczy ( @fragiant), który wg mnie przeanalizował wszystko i wie o czym pisze. Oczywiście cześć jego wypowiedzi można podważyć i wytłumaczyć podejrzewanego gracza, jednakże całość zebranego materiału, moim skromnym zdaniem, niestety jednoznacznie dowodzi, że gracz na tym koncie nie grał uczciwie. Dodam tylko, że dokonałem też, swojej szczegółowej analizy, której wnioski są zbieżne z wnioskami kolegi @fragiant dlatego też nie będę ich przytaczał. Dodatkowo cytaty wypowiedzi podejrzewanego gracza załączone przez @root nie pozostawiają żadnych wątpliwości, co do stosowania niedozwolonych programów zwanych delikatnie pisząc "wspomagaczami".
 11. Skarga na: gracza Nick/SteamID osoby, na którą składasz skargę: Neh Brou Data: 11.03.2018 Godzina: 14:00-16:00 Serwer: CSS FFA Mapa: westwood Opis zdarzenia: Ostatnia (16) runda w/w mapy. Współgracz robi takie cuda, że zachodzi uzasadnione podejrzenie graniczące z pewnością, iż używa on tzw. wspomagaczy. Dowody: jeszcze nie ma demka.
 12. Witam serdecznie. 3 grosze od usera, zwykłego gracza. Zarówno kolega @Neo jak i @Tico są rozpoznawalni i dużo dobrego wnoszą do gry, bynajmniej na serwerze cs:suorce FFA. @Tico z uwagi na bardzo dobre osiągnięcia (patrz rank) wkurza najbardziej i wielu graczy po prostu nie może przeboleć Jego odzywek, nie mówiąc już o kolejnej dominacji, praktycznie na każdej z granych map. Dlatego też, niejednokrotnie da się wyczuć totalne wkurzenie i bezsilność wielu graczy, którzy podają od kuli wystrzelonej z awp. Ponadto @Tico ma specyficzne zachowanie i zwyczaje, które jednak nie utrudnią gry i bez większego problemu można do nich przywyknąć. Najważniejsze jednak jest to, że żaden z w/w graczy nie oszukuje i karanie kogokolwiek z Nich banem permanentnym zrównałoby ich do osób najbardziej niepożądanych na serwerze, szkodliwych dla lokalnej społeczności tj. do cheaterów. Z daleko posuniętej ostrożności, zaznaczam, że nie próbuje wciągnąć nikogo w dyskusję, ani podważać jakiejkolwiek wydanej decyzji. Ufam jedynie, iż wszelkie okoliczności i opinie zostaną wzięte pod uwagę i nałożona kara będzie współmierna do przewinienia. Tym bardziej, że podtrzymanie obecnie obowiązującej kary, mogło by uchodzić za surowe, wręcz niesprawiedliwe. Ponadto analiza całego materiału dowodowego, przy równoczesnym uwzględnieniu okoliczności powstania przedmiotowych, udowodnionych przewinień, może być, przy odrobinie dobrej woli i chęci, potraktowana jako okoliczność łagodząca. Należy mieć również na uwadze fakt, że w tym konkretnym przypadku "starło się" ze sobą dwóch dobrych graczy, a konsekwencje, jakie na chwilę obecną ponoszą, są zupełnie skrajne, wg mnie, niesprawiedliwe. pozdrawiam AzAb.
 13. Donaldus ... 1. Kampie fakt ... szanuję życie i nie raszuje jak inni (kiedyś raszowałem, ale wtedy dostawałem ostrzeżenia ponieważ była strefa raszu). 2. Nie biegam do paki ... nie zgodzę się ... jak już jest zaplantowane to staram się biec choć nie zawsze w dobrym kierunku (nie znam wszystkich map i przejść tak jak większość z Was). 3. Kiedyś pisałem z jakimś adminem na mailach (chyba Sebastian) żeby zrobić automatyczny slay dla CT po wybuchu paki, i dla T po rozbrojeniu. Podpisuję się pod tym obiema rękoma i założę się, że to uatrakcyjniłoby grę i spowodowało, że nikt nie kampił by do końca ( a są tacy również w VIP), a ja zapewne szybciej poznałbym mapę. 4. Proszę sprawdź, bana dostałem na nowej mapie w I rundzie którą grałem ! 5 Nie wiem, co to by Cię obraziło, widziałem już dużo i ludzie mają róźne kompleksy ( a to Rudy_Donald to był przykład). 6. Nie słyszę co mówią, root tak zmienił parametry servera (był oddzielny wątek). 7. zdecydował się na PERMA to sie tego trzymaj, a jak chcesz ją zmienić to zmień Ty, a nie zrzucasz na roota. ps. admin ... proszę zajrzyj w mój post "problem techniczny". pozdrawiam
 14. GaryMuvaut ... THX ... ale to co proponujesz rozwiąże tylko problem Nostaem, ale nie rozwiąże źródła przedmiotowego problemu, który powstał ponieważ nie zmienia nicka na czas, na prośbę admina. Tu chodzi o słowo "NOsteam" w nicku, a nie fakt grania bez steama. Równie dobrze mogłem mieć nicka "Rudy-Donald" i być na spekcie, admin Donaldus mógłby uznać, że "pije" do niego i napisać że mam zmienić nicka do końca rundy. Ja bym tego nie przeczytał, bo jak powiedziałem wcześniej nie mam zwyczaju przewijać logów jak wrócę do kompa i co? PERNAMENT BAN. Skoro taka jest filozofia i regulamin servera to po co mi STEAM ? ... pieniądze w błoto. Raz bana za kampienie "całą mapę" dostałem w 3 rundzie, a mapa ma (16 rund) , przy czym regulamin serwera jednoznacznie wskazuje, że to jest dozwolone. Jak admin pisał Swoją prośbę to ja nie byłem przy kompie, a przyznam się, że jak wróciłem to nie przewijałem logów, ale wątpię, że ktokolwiek tak robi. Jeśli to przewinienie zasługuje na bana ... cóż (Dura lex, sed lex), Tak jak napisał ROOT ... co tu wyjaśniać ?, z czym dyskutować ? , takie jest prawo/regulamin i trzeba go przestrzegać ! pozdrawiam.
 15. 1. Na pytanie usera " czy server ★ uwujka.pl ★ CSS DD2 dziala rozwiez na clientcie nonsteam " sam odpowiedziałeś, że działa na najnowszej wersji, więc byłem przekonany, że to żadna tajemnica że serwer jest też nosteam. 2. Jak prosił o zmianę nicka "głosowo" to nie słyszałem bo nie mogłem słyszeć, a jak napisał to nie czytałem zresztą zacząłem grę bez rozgrzewki i po 1min już ban (można w logach zobaczyć). 2a, sprawdzałem ... rzeczywiście pisał, ale nie było mnie przy kompie (spect), zresztą jak gram to i tak nie zawsze czytam wszystkie teksty. 3. w nicku o nosteam mam od początku Twojej zmiany parametrów (do sprawdzenia) i pierwsze słyszę żeby komuś przeszkadzało, aż do teraz. 4. Na polityce Valve się nie znam, więc się nie wypowiadam 5. w regulaminie nie znalazłem nić na temat zakazów nosteam 6. Odpowiadając na Twoje pytanie ... nic nie trzeba tłumaczyć. Dura lex, sed lex. 7. Jeśli złamałem politykę Valve, a widzę, że popełniłem coś dużo gorszego nich cheatowanie, proszę to zgłosić Valve niech mnie zbanują na wszystkich serwerach. 8. Napisałbym coś jeszcze ale z oczywistych względów zostawię to bez komentarza. pozdrawiam.