Annie

 Redaktor
 • Zawartość

  338
 • Czat

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  10

Ostatnia wygrana Annie w dniu 22 Wrzesień

Użytkownicy przyznają Annie punkty reputacji!

Reputacja

303 Level 16

9 obserwujących

O Annie

 • Pozostałe grupy  Kobieta
   Młodszy administrator serwerów
 • Tytuł
  Wybitny mistrzowski obrońca

Informacje osobiste

 • Zainteresowania
  rysunek tradycyjny i cyfrowy, zwierzęta ♥

Ostatnie wizyty

1403 wyświetleń profilu

Profile Data

 • Płeć kobieta
 1. 2020 WRZEŚNIA 22 WTOREK Imieniny obchodzą: Joachim, Maurycy, Tomasz, Bazyla, Daria, Digna, Eksuperiusz, Emeryta, Emmeram, Emmeran, Feliks, Ignacy, Imbram, Innocenty, Jonasz, Józefa, Kandyd, Prosimir, Tacjusz, Wiktor, Witalis Urodziny obchodzą: @KALI Wszystkiego Najlepszego! Przysłowie na dziś: „Jeśli jasny Maurycy, to rad w zimie wiatr ryczy” Słońce: Świt:05:48 Wsch. Sł.:06:21 Zenit:12:28 Zach. Sł.:18:34 Zmierzch:19:08 Znak Zodiaku: Wydarzenia w tym dniu: Polska, 22 Września 967 – Zwycięska bitwa Mieszka I z Wichmanem i Wolinianami. 1411 – Krzyżacy przekazali Rypin w ręce polskie. 1946 – Krajowa Rada Narodowa uchwaliła ordynację wyborczą do Sejmu Ustawodawczego. 1980 – Założono Niezależne Zrzeszenie Studentów. 2014 – Prezydent RP Bronisław Komorowski powołał rząd Ewy Kopacz. Świat, 22 Września 1503 – Pius III został wybrany na papieża. 1792 – Została zniesiona monarchia i ustanowiona I Republika Francuska. Jest to data początkowa francuskiego kalendarza rewolucyjnego. 1841 – José Ballivián został prezydentem Boliwii. 1896 – Królowa Wiktoria wyprzedziła swojego dziadka Jerzego III i stała się najdłużej panującym brytyjskim monarchą. 1927 – Rozpoczął działalność Teatr Polski w Rydze
 2. W roku 2020 Światowy Dzień bez Samochodu przypada na 22 września (wtorek) Dziś jest Światowy Dzień bez Samochodu Kiedy w 1886 roku w Niemczech powstał pierwszy automobil, zaprojektowany przez Karla Benza, nikt nie przypuszczał, że niewiele ponad 100 lat później po całym globie jeździć będzie miliard aut. Choć samochód bezsprzecznie zrewolucjonizował świat, przy okazji również nieco go zatkał. W najbardziej zakorkowanych miastach, na przykład w Nowym Jorku, kierowcy tracą co roku średnio 57 godzin, czyli ponad dwie doby, stojąc w korkach. W Warszawie w godzinach szczytu średnia prędkość przemieszczania się pojazdów to 23 km/h. To wiąże się oczywiście nie tylko ze stratą czasu, ale również paliwa, a co za tym idzie – pieniędzy. Do tego dochodzi nieustannie rosnąca emisja spalin, przyczyniająca się do negatywnych zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska. Dlatego pomysł Dnia bez Samochodu zrodził się w 2000 roku z inicjatywy poważnej instytucji – Komisji Europejskiej. Kierowcy na całym świecie zachęcani są do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W wielu miastach, również na terenie Polski, kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu. W Dżakarcie w 2007 roku zamknięto nawet główną ulicę miasta i zachęcano przechodniów do korzystania z niedostępnych na co dzień przestrzeni. Pomysł chyba spodobał się wszystkim, bo od maja 2012 roku Dzień bez Samochodu w pewnych częściach stolicy Indonezji obchodzony jest w każdą niedzielę.
 3. Tysiące ludzi w naszym społeczeństwie wiedzie życie w niemej rozpaczy, spędzając długie, męczące godziny w pracy, której nie znoszą, by móc kupić rzeczy, których nie potrzebują, żeby zrobić wrażenie na ludziach, których nie lubią. Nigel Marsh
 4. Co mówi kartka do kartki? -Chyba cię pogięło
 5. Kiedy ostatnio próbowałeś/aś czegoś nowego i co to było?
 6. Pytanie Dnia #113

  Zazwyczaj czas i wygoda przeważają - więc samochód, ale jeśli nie zależy mi na czasie i dobrze spędzam czas to raczej rower.
 7. Pytanie Dnia #112

  spędzenie dobrze czasu z przyjaciółmi w ciekawym miejscu
 8. Update myszek z lepszymi zdjęciami
 9. Jak nazywa się miasto w którym ogląda się samochody? -Karpacz.
 10. 2020 WRZEŚNIA 17 CZWARTEK Imieniny obchodzą: Justyna, Robert. Dargosław, Dezyderiusz, Drogosław, Dziebor, Franciszek, Gordian, Hildegarda, Justyn, Kolumba, Lambert, Lamberta, Makryn, Narcyz, Piotr, Sokrates, Szczęsna, Szczęsny, Teodora, Walerian, Zygmunt, Zygmunta, Cherubin Urodziny obchodzą: @3rd @nyahelele @Ruda @eXeN @Rebeliant @WinoPL Wszystkiego Najlepszego! Przysłowie na dziś: „Jaką pogodę na nowiu da wrzesień, taka bywa zwykle przez całą jesień” Słońce: Świt:05:39 Wsch. Sł.:06:13 Zenit:12:30 Zach. Sł.:18:46 Zmierzch:19:20 Znak Zodiaku: Wydarzenia w tym dniu: Polska, 17 Września 1374 – Król Ludwik Węgierski wydał przywilej koszycki dla polskiej szlachty. 1590 – Król Zygmunt III Waza przyznał Lidzie prawo magdeburskie i herb. 1635 – Jakub Zadzik został mianowany biskupem krakowskim. 1794 – Insurekcja kościuszkowska: zwycięstwo wojsk rosyjskich w bitwie pod Krupczycami. 1914 – I wojna światowa: wojska rosyjskie rozpoczęły pierwsze oblężenie twierdzy Przemyśl. Świat, 17 Września 1630 – Założono Boston. 1787 – Przyjęto Konstytucję Stanów Zjednoczonych. 1870 – W Holandii zniesiono karę śmierci za morderstwo, jednak została utrzymana w mocy za zdradę i inne wojskowe przestępstwa. 1940 – Adolf Hitler odwołał przygotowania do inwazji na Wielką Brytanię. 1983 – Vanessa Williams została pierwszą czarnoskórą Miss USA. 1988 – W Seulu rozpoczęły się XXIV Letnie Igrzyska Olimpijskie. 1991 – Została udostępniona pierwsza wersja jądra Linuksa.
 11. Preferujesz adopcję czy kupno zwierzęcia z hodowli?
 12. Ludzie zbyt łatwo rezygnują z władzy nad własnym życiem. William Wharton
 13. W roku 2020 Światowy Dzień Sybiraka przypada na 17 września (czwartek) Dziś jest Światowy Dzień Sybiraka 17 września (w rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę) w Szymbarku odbywa się zjazd Sybiraków z całego świata. Jest to okazja do wspólnych rozmów, jak i przypominania losów zesłańców.