osaziom

 Redaktor
 • Zawartość

  146
 • Czat

  68
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

115 Level 10

2 obserwujących

O osaziom

 • Pozostałe grupy  Administrator serwerów
 • Tytuł
  Mistrzowski złoty laur

Informacje osobiste

 • Nick w grze
  OS@ ZIOM#
 • Zainteresowania
  Astronomia, Gry, Airsoft, Turystyka.

Ostatnie wizyty

578 wyświetleń profilu

Profile Data

 • Płeć mężczyzna
 1. 16 wschodów i 16 zachodów w ciągu jednej doby Takich widoków można pozazdrościć astronautom przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Codziennie mogą oni oglądać aż 16 wschodów i 16 zachodów słońca.
 2. Dlaczego policja ściga Małysza? - Bo zrobił największe skoki w tym roku.
 3. ,,Nie chcę pod koniec życia stwierdzić, że przeżyłam tylko jego długość. Chcę przeżyć też pełną jego szerokość." Diane Ackerman
 4. W roku 2021 Dzień Pozdrawiania Blondynek przypada na 26 lutego (piątek) Dziś jest Dzień Pozdrawiania Blondynek W święto uroczych jasnowłosych niewiast warto powstrzymać się od opowiadania kawałów na ich temat. Co należy zrobić? Oczywiście pozdrowić te piękne kobiety!
 5. Tajny plan USA. "Projekt A119" mógł zabić miliony ludzi "Projekt A119", bo taki przydomek miał sekretny plan, który opracowywano w latach 50. XX wieku, przewidywał zdetonowanie bomby atomowej na Księżycu. Akcję planowano w samym środku Zimnej Wojny toczonej między USA i Związkiem Radzieckim. Choć rewelacje brytyjskiej prasy wydają się być nieprawdopodobne, niedawno odkryte dokumenty wskazują, że plany zniszczenia Księżyca były zaawansowane. Opisano je szczegółowo w tajnym projekcie "A Study of Lunar Research Flights" stworzonym przez astronoma Carla Sagana i fizyka Leonarda Reiffela. Dwaj badacze planowali, że ładunek atomowy zostanie wystrzelony z nieznanego miejsca na ziemi i po pokonaniu blisko 400 tys. kilometrów wybuchnie po zderzeniu z Księżycem. Naukowcy rozważali też użycie innej bomby, jednak po badaniach okazało się, że ładunek wodorowy byłby zbyt ciężki do transportu. Zgodnie z przewidywaniami, które ujawnił teraz biograf Sagana, wybuch na Księżycu byłby doskonale widoczny z powierzchni Ziemi. To o tyle ważne, że takie działanie pozwoliłoby zastraszyć Związek Radziecki i doprowadzić do zwycięstwa w Zimnej Wojnie. Taki miał być główny cel USA. Dlaczego więc nie zdecydowano się na realizację planu? Jak czytamy w serwisie dailymail.co.uk, ten scenariusz był niezwykle niebezpieczny dla całej ludzkości. Według ówczesnych władz, a także badań naukowców, wysadzenie bomby atomowej na Księżycu doprowadziłoby do śmierci milionów ludzi, a dodatkowo zanieczyściło księżyc materiałami radioaktywnymi.
 6. W roku 2021 Dzień niespodziewanego całusa przypada na 24 lutego (środa) Dziś jest Dzień niespodziewanego całusa By to święto miało jakikolwiek sens, trzeba dać całusa komuś, kto się tego zupełnie nie spodziewa. Kto wie, może będzie z tego coś więcej?
 7. ,,Szczęscie jest decyzją, nie punktem na mapie." Andrew Matthews
 8. Dlaczego nikt nic nie powiedział, kiedy król puścił bąka? - Bo gazy szlachetne nie wywołują reakcji.
 9. @PR0M1L wiem że takie święto jest obchodzone w dniu dzisiejszym ale jak sama nazwa wskazuje jest to nietypowe święto.
 10. ,,Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Laozi
 11. W roku 2021 Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego przypada na 21 lutego (niedziela) Dziś jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego Każdy, kto lubi poznawać ciekawe miejsca, dziś ma do tego dobrą okazję. Z okazji święta przewodników turystycznych w wielu miastach można bowiem wziąć udział w bezpłatnym zwiedzaniu z przewodnikami.
 12. Dlaczego są schody do nieba, a do piekła autostrada? - Kwestia natężenia ruchu.
 13. W roku 2021 Dzień Nauki Polskiej przypada na 19 lutego (piątek) Dziś jest Dzień Nauki Polskiej Dzień Nauki Polskiej – polskie święto państwowe obchodzone 19 lutego, poświęcone upamiętnieniu dokonań polskich naukowców i ich dążeń do poznania prawdy. Jego data jest związana z przypadającą w tym dniu rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, wybitnego polskiego astronoma z Torunia[. Święto to nie jest dniem wolnym od pracy. (…) Wśród najwybitniejszych rodzimych naukowców, oprócz Mikołaja Kopernika, wskazano również Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marię Skłodowską-Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszfelda, Jana Czochralskiego i Stefana Banacha.
 14. Ile zarabia mechanik samochodowy? - 4 koła
 15. ,,Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie." H. Jackson Brown Jr.