root

Gracze nosteam

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram to co pisze root, to że ktoś gra z NS nie znaczy że jest cheaterem, a ich wykluczenie nie rozwiązuje plagi cheaterstwa na którą cierpi CS:GO. Poniżej kilka punktów które wpłynęły na moje postrzeganie tego tematu:

1. Ban dla NS jest bardziej skuteczny ponieważ w ten sposób blokuje się komputer cheatera.

2. Po tym jak CS:GO weszło na rynki azjatyckie grę można kupić za 6 dolarów = 21,6 PLN czyli tyle co dobry kebab + coca cola. Ban dla takiego konta daje tyle że ktoś nie zje obiadu w szkole.

3. Na portalach cheaterckich można wypożyczać konta CS:GO, tak to nie żart płacisz kaucję za wypożyczenie i grasz, potem zwracasz konto. Ban dla takiego konta na serwerze społecznościowym nie blokuje zwrotu kaucji.

4. Valve ma wywalone w temacie cheaterów, bardziej liczy się sprzedaż. Jeżeli szukacie strzelanki gdzie nie ma cheaterów polecam overwatch firmy Blizzard.

signature.php?steamid=76561197975266733

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@LoveMe To nie tak, że Valve ma wywalone na cheaterów. Cheater to dla nich zysk. W ich interesie jest, aby tego VAC bana dostał i zakupił nową kopię gry. Jednak ze względu na szerzej pojęty "interes", nie zawsze dostanie VAC'a od razu - bo z ekonomicznego punktu widzenia lepiej, żeby najpierw powiedział koledze "Eee ziom, obczaj te haxy, cisnę na nich od 3 dni i nie mam VAC'a - 1000% legit" - wtedy kolega (a najlepiej koledzy) też zaczynają cheatować. Po tygodniu cała trójka dostaje VAC bany, a po 2 tygodniach cała trójka kupuje nową kopię gry.

Przykład: @Konio i jego koledzy:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198115990638 -> http://steamcommunity.com/profiles/76561198380087612

http://steamcommunity.com/profiles/76561198199496334 -> http://steamcommunity.com/profiles/76561198389785007

(jeszcze jeden dostał, ale nie chce mi się szukać)

Co do samej wykrywalności płatnych cheatów - jest ona niestety ograniczona, chociaż pewne rozwiązania Valve mogłoby jeszcze zaimplementować. Nie robi tego, ponieważ chce uniknąć ewentualnych niezasłużonych banów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do graczy nosteam.

Będac ostatnio na jakimś serwerze gościu darł się w mikrofon jak tylko mógł , po zapytaniu czy nie boi się stałego muta odpowiedział 'mam wyjebane  to konto nosteam'.

Takie konta nie sa zbyt dobrym rozwiazaniem ze wzgledu na osoby  które lubia denerwować innych graczy .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawda ale rachunek ekonomiczny przedstawił Ci root. Z czysto marketingowego podejścia do rynku gier firmie opłaca się pozwolić grać na nosteam by pozyskać przyszłego steam gracza..coś jak darmowa reklama. Nie miej złudzeń, że to jest nieprzemyślane...tu liczą się tytlko dolary na koncie firmy.

Głęboka wiedza, bezinteresowność, humanitaryzm do granic ludzkich możliwości! Wielki Syn Wielkiego Narodu. Patriota i lekarz, znakomity skrzypek. Mąż, ojciec i dziad. Profesor doktór Josef Mengele.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ma gre na Steamie czy nie - kara go nie minie, jeżeli na nią zasłużył. 

Po to każda sieć ma osoby w postaci adminów - dbające o porządek, by takich odstrzelić.

Akurat na "naszych" serwerach zapędy uprzykrzajacych grę degeneratów są bardzo sprawnie hamowane. 

I to nie ma znaczenia czy S czy NS, nie ma taryfy ulgowej na żadne z negatywnych zachowań.

Mógłbym słodzić, ale powiem wprost - wciąż skromne grono administracji dwoi się i troi by chamstwo eliminować. 

Byłem, widziałem i na prawdę wiem co mówię.

NS uwujka to nie jest problem - mnie inne serwery nie interesują i ich problemy, niech sobie ograniczają dostęp NSów jak nie ogarniają kuwety. 

Same VAC bany to nadal za mało by problem cheaterów został rozwiązany. 

Wiec co to za różnica, z punktu widzenia drugiego gracza?

Każdy na serwerze ma pod ręka wystarczające narzędzia "report / votemute / voteban" by zaprowadzić porządek. 

Wystarczy przestać być ignorantem, bo tacy mają zawsze do powiedzenia najwięcej - i nie odnoszę się tu wyłącznie do postów w tym temacie. 

★ Bardzo serdecznie zapraszam na DD2 ★

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta