root

Zmiany na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, bardzo się cieszę z nadchodzących zmian, mam nadzieje że ożywi to nasze forum :) moja propozycje tycząca shoutboxa:

1. Zdejmijmy wszystkie ograniczenia wypowiedzi w shoutboxie
  2. Nad shoutboxem umieśćmy duży napis że nie prowadzimy supportu w shoutboxie, to znaczy że jeżeli ktoś opisze tam swój problem to nie ma szans na to by admin czy moderator się tym zajął
  3. Zmieńmy pozycję shoutboxa, obecnie jest na samej górze, proponuje umieścić go pod sekcją działów wspólnych, tak by najpierw był widoczny dział prośby o odbanowanie ;)

co myślicie?

signature.php?steamid=76561198832970705

"Don't you think that it's boring how people talk?"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, LoveMe napisał:

Cześć, bardzo się cieszę z nadchodzących zmian, mam nadzieje że ożywi to nasze forum :) moja propozycje tycząca shoutboxa:

1. Zdejmijmy wszystkie ograniczenia wypowiedzi w shoutboxie
  2. Nad shoutboxem umieśćmy duży napis że nie prowadzimy supportu w shoutboxie, to znaczy że jeżeli ktoś opisze tam swój problem to nie ma szans na to by admin czy moderator się tym zajął
  3. Zmieńmy pozycję shoutboxa, obecnie jest na samej górze, proponuje umieścić go pod sekcją działów wspólnych, tak by najpierw był widoczny dział prośby o odbanowanie ;)

co myślicie?

1 i 2 ofc, 3 niewykonalne (nie da się rozbić forum). Może być natomiast z boku, albo na dole. Testowaliśmy kiedyś na dole i się nie sprawdziło, więc zostaje ewentualnie z boku.

Na początek zacząłem pracować nad dodanie rang użytkowników. Rangi będą ustawiane automatycznie po napisaniu określonej liczby postów, oraz dodatkowo:

Osoba bez postów - znak zapytania

DMG - szeryf, każdy admin ją dostanie

LE - admin ze stażem dłuższym niż rok

LEM - opiekun

SUPREME - zastępca H.A.

GE - H.A.

Macie jeszcze jeszcze jakieś propozycje co do rang, lub liczby wymaganych postów?

Do podań na admina zostanie dodana pozycja "Czas spędzony na forum:".

• Lubię 1

signature.php?steamid=76561198033487452&
uwujka.pl - Najlepsze serwery CS: GO

Chcesz mieć taki ładny podpis jak ja? >KLIK<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proponuję dostosować responsywność forum do telefonów i umieścić "Ostatnie posty" oraz "Ostatnie tematy" znacznie wyżej niż obecnie.

Co do rang to ładnie się to prezentuje.  Szybko wczytuje i wizualnie ładnie to wygląda.

Dla silverów proponuję awans co 8 posty

Dla goldów awans co 22.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
18 minut temu, fragiant napisał:

Proponuję dostosować responsywność forum do telefonów i umieścić "Ostatnie posty" oraz "Ostatnie tematy" znacznie wyżej niż obecnie.

A coś nie działa prawidłowo na telefonie? W niskich rozdzielczościach polecam jednak używać zakładki Aktywność - możesz zmienić domyślny kanał na nieprzeczytane, albo ustawić swój własny (np. z pominięciem przywitań).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodałem ikony poszczególnych for na stronie głównej. Myślę że teraz dużo przyjemniej się na to patrzy.

Oprócz tego, naprawiłem dzisiaj:

• integrację z profilami Steam (zakładka profil Steam jest teraz domyślna po wejściu na profil użytkownika)
  • box z grupą Steam na stronie głównej
  • box z facebookiem
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • dodana legenda grup:
    image.png
    Zastanawiam się jeszcze, jak to posortować. Planuję też posprzątać grupy w przyszłości.
  • dodane przydatne ikony przy poście użytkownika - PW, ignorowanie, wyszukiwanie zawartości, ostrzeżenie:
    image.png
  • usunięty zbędny napis Forum i nigdy przez nikogo nie używany przycisk Dodaj nowy temat:
    image.png
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Przy nieprzeczytanej zawartości proponuje dodać wyświetlanie ile tego jest, jej liczbę gdzieś obok może

Cuś takiego

IMG_20181120_222718_545.JPG

Edytowane przez ZieLa
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trwają prace związane z nowym czatem, w związku z czym jest on aktualnie niedostępny. Dam znać, gdy zostanie to ukończone.

Obecnie czat jest już dostępny, ale kilka rzeczy będzie jeszcze poprawianych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowy czat

• obsługuje filmy z youtube - można odtworzyć w czacie, jak i w popupie
  • obsługuje obrazki - ze względu na to, że używamy https dozwolone są tylko obrazki z https, aby uniknąć błędu mixed content
  • zostały dodane dwa proste i mam nadzieję zrozumiałe komunikaty dla nowych użytkowników:
    image.png
  • zmieniliśmy również zasady korzystania z czata:
    - wystarczy 1 post, aby użytkownik mógł z niego skorzystać (do tej pory 10)
    - w czacie można rozmawiać bez żadnych ograniczeń, o ile mieści się to w regulaminie forum - czyli można napisać np. "cziter na dd2" co do tej pory było zabronione, ale wciąż nie można np. obrażać graczy
  • w czacie oficjalnie nie ma wsparcia dla użytkowników - nie powinni oni szukać tam pomocy w przypadku jakichkolwiek problemów
  • można pomóc i odpowiedzieć na pytanie użytkownika w czacie, jednak nie są wskazane dłuższe rozmowy np. o problemach technicznych itp. - wtedy należy skierować użytkownika do odpowiedniego działu, co biorą na siebie moderatorzy (np. za pomocą PW)

Również dla pozostałych obrazków wstawianych na forum został dodany wymóg https - jeśli obrazek jest z http, zostanie wyświetlony jako tekst.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • treść prywatnych wiadomości nie będzie już przesyłana dodatkowo mailem, użytkownik w mailu otrzyma jedynie powiadomienie o nowej wiadomości
    wiad.jpg
  • dodane menu "Aplikacje" - ostatnio powstało kilka takich apek, myślę że warto zebrać je w jednym miejscu. Oczywiście nie wszystkie będą dostępne dla każdego użytkownika. Dodatkowo został tu przeniesiony link do Sourcebans
    menu.jpg
  • został dodany plugin ukrywający wybraną zawartość dla gości - będziemy go używać głównie w changelogach i podczas publikowania jakichś kodów
    hide.jpg
    Aby go użyć, na początku tekstu i na końcu dodajemy tagi hide:
    [hide]jakiś tekst do ukrycia[/hide]

Można też zaznaczyć cały wpisany w edytorze tekst i kliknąć dodany przeze mnie przycisk H:
    hide2.jpg

• wiemy o problemie z działaniem przycisku emotek w czacie - jest to problem pluginu czata i zostanie naprawiony, kiedy autor wyda nowszą wersję lub gdy dojdziemy do tego, co konkretnie stanowi problem
  • informacja w czacie zmieniona na bardziej widoczną (teraz chyba naprawdę ciężko jej nie zauważyć, ale obstawiam że znajdą się tacy)
    image.png
  • po kliknięciu na ikonkę wysyłania wiadomości do autora posta, do wiadomości zostanie dołączony link do posta
    image.png
  • zmieniona treść szablonów administracyjnych - rozpatrywanie skarg itp.
  • powrót kupy
    image.png
  • nowe kategorie w rankingu użytkowników forum

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • od teraz w postach i aktywności nazwa użytkownika jest w kolorze jego grupy
  • na profilu użytkownika oraz przy postach widoczne są również levele użytkownika - zależą one od liczby pozytywnych reakcji, jakie otrzymał użytkownik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowy porządek grup

Jak pewnie zauważyliście, zmieniły się grupy na forum. Domyślnie każdy nowy użytkownik dostanie grupę Świeżak, po napisaniu jednego posta zostanie awansowany do grupy Użytkownik, następnie po napisaniu 25 postów trafi do grupy Bywalec. Zostały również dodane ikony dla poszczególnych grup oraz zostały zmienione kolory moderatorów. Została także poprawiona legenda grup, aby była bardziej przejrzysta. W przyszłości zostaną dodane kolejne grupy

Pracujemy aktualnie nad ponownym włączeniem Klubów. Po weekendzie mam nadzieję że uda mi się w pełni wprowadzić tę funkcję.

• Lubię 1
  • Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Mam taką propozycję. Co prawda i tak nie mam do tego gustu, ale przydałoby się takie miejsce w którym byłyby przedstawione ważne informacje takie jak:

- problem "jakiś tam"

- event "jakiś tam"

*Pierwszym moim pomysłem było coś takiego: (to tylko zdjęcie poglądowe)

Spoiler

image.thumb.png.a3c2af39c3cf48a40cad8fad4b24a92b.png

Tylko pewnie nie ma takiej możliwości na takim forum. 

*Druga opcja to ten alert u góry forum.

Co jak co, ale jednak takie informacje dobrze widzieć od razu na wejście. (Tak przynajmniej przedstawiają się "czasami" strony/fora z różnym gier w przypadku jakiegoś "Eventu"). Chodzi o to, by nie była to tylko informacja ukryta w temacie, bo nie każdy ją wychwyci. (nawet osoby niezalogowane)

Edytowane przez Shirke

signature.php?steamid=76561198112323998

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 minut temu, Shirke napisał:

Mam taką propozycję. Co prawda i tak nie mam do tego gustu, ale przydałoby się takie miejsce w którym byłyby przedstawione ważne informacje takie jak:

- problem "jakiś tam"

- event "jakiś tam"

*Pierwszym moim pomysłem było coś takiego: (to tylko zdjęcie poglądowe)

Pokaż ukrytą zawartość

Tylko pewnie nie ma takiej możliwości na takim forum. 

*Druga opcja to ten alert u góry forum.

Co jak co, ale jednak takie informacje dobrze widzieć od razu na wejście. (Tak przynajmniej przedstawiają się "czasami" strony/fora z różnym gier w przypadku jakiegoś "Eventu"). Chodzi o to, by nie była to tylko informacja ukryta w temacie, bo nie każdy ją wychwyci. (nawet osoby niezalogowane)

https://uwujka.pl/modcp/announcements/

To pisz pan zawsze. Warto ustawić Wyświetlanie do i Grupy (wszystkie z wyjątkiem gości). Oprócz tego obowiązkowo link do głównego tematu/postu.

• Zmieszany 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta