Kubaaa

Polak polakowi ....

Rekomendowane odpowiedzi

To, że polak polakowi wilkiem wiemy już od zawsze. Ale czy znacie maksymalny stopień zaawansowania? 

Jako, że mieszkam za granicą, uświadczam tego częściej, niż zdarzało mi się to w kraju - co można brać za dziwne gdyż średnio mniej tutaj polaka na metr kwadratowy.

Oczywiście jak zawsze pragnę przedstawić Wam dowody, i będę się starał robić to  za każdym, razem gdy odkryję jakąś Cebulę.

Nalejcie sobie Coli, zróbcie popcorn i zapraszam do lektury!

Pierwsza sytuacja sprzed kilku dni:

Dziewczyna wychodzi z zapytaniem na grupie internetowej o pracę, prosi dokładnie o namiary na pośredników pracy, którzy pomogą jej w podjęciu pracy. Oświadcza, że jest w niemczech 3 tydzień i dopiero uczy się języka (od podstaw), angielski zna dobrze. Dodam, że są firmy, gdzie język nie jest wymagany.

W odpowiedzi, a raczej kontrnatarciu przychodzi Cebulak, który jak pisze wychował się w DE, zapraszam!

1a.png

2.png

3.png

4.png

Nothing is true, everything is permitted

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

X lat temu pojechałem do Szwecji, dokładnie do Sztokholmu zwabiony dobrą pracą i perspektywą przeniesienia tam swojej rodziny.

Wróciłem po kilku miesiącach z bagażem rozstrojenia nerwowego wywołanego przez pracodawczynię Polkę, która obiecywała góry złota przy czym jak dochodziło do wypłaty pensji zawsze były problemy. Oczywiście nie udało mi się wyrobić żadnych dokumentów uprawniających mnie do legalnej pracy a co za tym idzie legalnego wynajmu mieszkania, przedszkola dla dziecka i innych przywilejów socjalnych.

Znam takie relacje znajomych z Angli, Norwegii, Holandii i wszyskie były związane z firmami prowadzonymi przez naszych rodaków.

signature.php?steamid=76561197994906976&"Kto jest większym głupcem: głupiec, czy ten który za nim idzie? Strach to ciemna strona Mocy. Strach wiedzie do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia."

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.