root

Aktualizacja CSGO 2018/12/06 + kolejne, powiązane aktualizacje

Rekomendowane odpowiedzi

Valve wydało dzisiaj aktualizację CSGO.

Oficjalny blog: http://blog.counter-strike.net/index.php/2018/12/21519/

Oficjalny changelog: http://blog.counter-strike.net/index.php/category/updates/

[CSGO – Danger Zone]
– Introducing Danger Zone, a fast-paced battle royale game mode built on CS:GO’s tactical gameplay. For more details, visit: www.counter-strike.net/dangerzone
– Danger Zone can be played solo, or in squads of two or three players.

[FREE TO PLAY]
– CS:GO is now free to play. For more details, visit the F2P FAQ.
– All players who played CS:GO before the Danger Zone update will receive a commemorative Loyalty Badge they can display on their profile.
– All current CS:GO Players have been upgraded to Prime Status
— Prime Status continues to match you with other Prime Status players
— Additionally, your Prime Status will give you access to the new Souvenir MP5-SD | Lab Rats (available by earning XP while playing Danger Zone matches) and the new Danger Zone case.

[Danger Zone Case]
– Introducing the Danger Zone Case, featuring 17 community-designed weapon finishes, and the Horizon Knives as rare special items.

Aktualizacja dodana w kolejnym dniu (2018/12/07):

[ RENDERING ]
– Fixed graphics regression that caused smoke and molotov particle effects to appear fully transparent.
– Fixed client crash on startup on Intel GPUs.
– New users now default to Borderless Windowed mode.

[ GAMEPLAY ]
– Fixed ‘self-boost’ movement regression.
– Fixed players not respawning on round restart if they were in the middle of jumping up onto a platform that would force them to duck.
– Fixed bullet penetration damage regression.
– Fixed molotov not detonating in mid air in non DZ modes.

[ CS:GODZ ]
– The winner of the match now watches their victory from the perspective of the runner up.
– In duo and trio matches teammates are now notified with an onscreen alert if one of them dies.
– Adjusted–and added volume slider for–winner music.
– Recent Teammates now shows teammates from Danger Zone matches.
– Players searching count now shows correct number of people searching for Danger Zone matches.

[ DANGER ZONE ]
– Fixed an issue in squad mode that caused the winning squad to not be able to play again from the victory screen.
– Added correct localizations for kills by Frag Grenade, Diversion Device, and Fire Bomb.
– Fixed a regression with motion blur graphics settings.
– Optimized memory usage when not playing Danger Zone.

[ COMMUNITY SERVERS ]
– Added a setting “sv_prime_accounts_only”. When enabled, only prime accounts can connect to the game server.
– Added console commands to support Danger Zone squads:
— sv_dz_team_count N : set DZ team size to N players per squad.
— sv_dz_jointeam_allowed 1: enable users to choose their own squad during warmup via dz_jointeam.
— sv_dz_autojointeam 0: disable players from automatically being assigned a squad when they join the server.
— dz_clearteams – remove players from all squads.
— dz_shuffle_teams – shuffle all players onto random squads.
— dz_jointeam N : Join squad #N (0 = none, valid squads range from 1 to 9).
— dz_jointeam N : Server admins only – assign a player to a particular squad. Doesn’t require sv_dz_jointeam_allowed.
– dz_jointeam only works during warmup. Use dz_clearteams / sv_dz_autojointeam 0 with care — all players must be assigned a valid squad when the game starts.

W skrócie:

• dodany tryb Danger Zone, który Valve nazywa Battle Royale... Tryb przeznaczony dla 18 graczy w małym, zamkniętym świecie, co moim zdaniem nieco przeczy idei battle royale. Śmiejemy się już? Nie? To czytajcie dalej.
  • CSGO stało się grą w pełni darmową, szczegóły tutaj, a w skrócie:
    - każdy może do woli zakładać konta Steam i uruchamiać na nich CSGO
    - można z takiego darmowego CSGO grać na serwerach społecznościowych, można grać również MM'y
    - nie ma technicznej możliwości sprawdzenia przez serwer czy gracz zakupił CSGO i nie zanosi się na to, aby taka możliwość była w przyszłości - zatem po otrzymaniu bana na serwerach lub VAC bana wystarczy utworzyć nowe konto Steam, aby wrócić na serwer. To samo tyczy się MM'ów :)
    - nawet jeśli kiedyś zostanie dodana możliwość wpuszczenia na serwer tylko graczy którzy zakupili grę, nie będziemy mogli z niej skorzystać ponieważ znaczna większość serwerów będzie wpuszczać takich graczy i w przyszłości będą oni stanowić większość graczy CSGO - co oznaczałoby, że serwer szybko by upadł, gdybyśmy ich nie wpuszczali za samo to, że grają w darmową wersję

Aktualnie dostępny jest cvar sv_prime_accounts_only 1 który można ustawić w konfiguracji serwera, aby nie wpuszczał graczy bez Prime Upgrade. Dostępny jest również plugin który robi to samo.
  • obecne rozwiązanie jest znacznie gorsze od nosteama, z którego zresztą NIE rezygnujemy. Gracze nosteam są mile widziani na naszych serwerach, ponieważ nie mogą w żaden sposób obejść bana
  • dzięki systemowi SOS działającemu na naszych serwerach, znaczna część graczy omijających bany zostanie wyłapane, zatem w pewnym sensie i tak na tym skorzystamy - inne sieci nie mają obecnie skutecznych rozwiązań wykrywania ominięcia bana, więc będzie na nich znacznie większy odsetek cheaterów i innego kurestwa niż u nas
  • gracze którzy zakupili grę w MM'ach zagrają na szczęście tylko z graczami, którzy też ją zakupili
  • za zagranie kilka razy w trybie Danger Zone można otrzymać pamiątkowy MP5-SD - ale tylko do 9 stycznia 2019
  • jak zwykle dodane nowe skiny

Więcej o trybie Danger Zonehttp://www.counter-strike.net/dangerzone

Wszystkie nowe skiny w skrzyni Danger Zone Casehttp://www.counter-strike.net/dangerzone#case

Dajcie znać poniżej, co o tym sądzicie i pamiętajcie, że kupa przy poście to nie do mnie tylko do Valve!

Wyszła kolejna poprawka (2018/12/11):

[MISC]
– Fixed precache error when loading Blacksite map on clients with default settings.
– Fixed Danger Zone exploration money progress HUD indicator from jittering when switching tablets or spectator targets.
– Fixed viewmodel animation interpolation error observed on some high-latency clients.
– Adjusted first-person rappel animation to accommodate widescreen aspect ratios.
– Fixed a regression in weapons equipped by certain community training maps logic.
– Fixed an error model appearing when applying a name tag to inventory items.
– Fixed particle materials for rupturing money bags to match the money stack materials.
– Fixed sv_prime_accounts_only setting not having effect on certain community servers.
– Fixed searching tooltip showing incorrect prime status for lobby.

Z istotnych rzeczy

Cytat

– Fixed sv_prime_accounts_only setting not having effect on certain community servers.

• poprawiona została komenda  sv_prime_accounts_only setting pozwalająca na wpuszczanie na serwer tylko graczy Prime (nie korzystamy z niej)
  • Dziękuję 1

signature.php?steamid=76561198033487452&
uwujka.pl - Najlepsze serwery CS: GO

Chcesz mieć taki ładny podpis jak ja? >KLIK<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o sam "Battle Royale" - nie moja bajka, przynajmniej nie w obecnej chwili. Co do przerzucenia CS:GO na tryb Free to play, nie jestem zbyt bardzo do tego przekonany. Moim osobistym zdaniem, zamiast wrzucać nowe battle royale, skrzynki i inne pierdoły. Mogliby się zająć czymś bardziej pożytecznym, a trochę tego jest. Oczywiście, korzystając z okazji trzeba podziękować administracji - po tak "dużym" update, bardzo szybko serwery zostają "naprawione" i można grać. Dzięki!

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś grał w tym trybie Danger Zone? Możecie opisać co i jak? Warto otworzyć serwer z tym trybem np. na 40 slotów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, root napisał:

Ktoś grał w tym trybie Danger Zone? Możecie opisać co i jak? Warto otworzyć serwer z tym trybem np. na 40 slotów?

Grałem wczoraj 3 mecze w trybie trio. Jako nieoceniony krytyk (żartuje xD) stwierdzam, iż tryb ten ma potencjał.  Nie sięga to do stóp grom takim jak PUBG etc., ale zapewnia rozrywkę i  teamplay, za co u mnie dostaje wielkiego +.

Natomiast co do serwera, jedyna możliwość to raczej solo, no chyba że losowe drużyny?  No i czas oczekiwania, mecz średnio 15 minut, wątpię że ludzie będą chcieli czekać ~12 minut po śmierci na starcie.

• Lubię 1

Nothing is true, everything is permitted

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś troche pograłam i uważam to za dobry pomysł. Tryb nie jest jeszcze zbyt dobrze dopracowany, ale daje rade. W dwie osoby według mnie najlepiej sie gra ;)

W momencie aktualizacji nie byłam przekonana do tego trybu. Serwer z jednej strony byłby dobrym pomysłem, z drugiej wątpliwy czas oczekiwania może zniechęcić graczy.

Jeżeli mam sie wypowiedzieć bardziej w stronę aktualizacji:

+Nowy tryb 

-CS GO stało się darmowe (już jest duże "zamieszanie" z tym związane)

-aktualna optymalizacja 

*Wybaczcie ewentualne błędy pisane na szybko na telefonie 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem dodanie takiego serwera byłoby bardzo fajne, lecz byłoby super, aby nie dodawać tam VIP'ów(VIP'y nie zlinczujcie mnie :D), a gracze co zakończoną gre sami mogliby wybierać jaka ma być następna(solo/duo/trio) poprzez głosowanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udało się utworzyć w pełni działający plugin wykrywający graczy z darmową wersją CSGO (więcej info).

Teraz musimy się zastanowić, czy chcemy go używać. Jeśli tak, przychodzą mi do głowy następujące możliwości:

• kickowanie graczy free2play - możemy na tym stracić, ponieważ wszystkie inne serwery zapewne będą takich graczy wpuszczać
  • zapisywanie w bazie informacji o tym, czy gracz posiada grę - pomoże nam to rozpatrzeć (odrzucić) prośby o odbanowanie od graczy free2play
  • komenda dla adminów pokazująca w czasie rzeczywistym którzy gracze na serwerze używają wersji free2play (np. sm_free2play_all)
  • kickowanie graczy free2play i wymuszanie na nich rejestracji na forum, lub inny sposób rejestracji i weryfikacji takich osób
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, root napisał:

kickowanie graczy free2play - możemy na tym stracić, ponieważ wszystkie inne serwery zapewne będą takich graczy wpuszczać

Trzeba zadać sobie pytanie, czy mamy problem z niską ilością graczy na serwerach. Jeżeli tak, to ten podpunkt odpada

Nothing is true, everything is permitted

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Kubaaa napisał:

Trzeba zadać sobie pytanie, czy mamy problem z niską ilością graczy na serwerach. Jeżeli tak, to ten podpunkt odpada

Jest to zbyt płytkie myślenie. Taki problem wystąpi w przyszłości, kiedy 50-90% graczy będą stanowić gracze free2play.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
52 minuty temu, root napisał:

Udało się utworzyć w pełni działający plugin wykrywający graczy z darmową wersją CSGO (więcej info).

Teraz musimy się zastanowić, czy chcemy go używać. Jeśli tak, przychodzą mi do głowy następujące możliwości:

• kickowanie graczy free2play - możemy na tym stracić, ponieważ wszystkie inne serwery zapewne będą takich graczy wpuszczać
  • zapisywanie w bazie informacji o tym, czy gracz posiada grę - pomoże nam to rozpatrzeć (odrzucić) prośby o odbanowanie od graczy free2play
  • komenda dla adminów pokazująca w czasie rzeczywistym którzy gracze na serwerze używają wersji free2play (np. sm_free2play_all)
  • kickowanie graczy free2play i wymuszanie na nich rejestracji na forum, lub inny sposób rejestracji i weryfikacji takich osób

Według mnie idealne opcje to tylko te, których nie przekreśliłem. Gdyby jednak pozostałe opcje były używane, serwerownia może na tym stracić.

Edytowane przez tR1N
Poprawa składni
  • Lubię 2

signature.php?steamid=76561198022532811

ᴇᴠᴇʀy ʜᴀᴄᴋᴇʀ ʜᴀꜱ ʜᴇʀ ꜰɪxᴀᴛɪᴏɴ. Yᴏᴜ ʜᴀᴄᴋ ᴩᴇᴏᴩʟᴇ, ɪ ʜᴀᴄᴋ ᴛɪᴍᴇ.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W mojej opinii nasze serwery mają wystarczającą liczbę graczy, którzy zakupili CSGO jak i ta grupa ludzi, którzy mają nonsteama. Gracze f2p moim zdaniem powinni poszukać innych serwerów do gry.. z racji tego, że zrobiłby się totalny syf. Taka moja skromna opinia :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, bar napisał:

Nie trzeba już pluginu. Moja prośba na reddit została wysłuchana przez valve :D

https://www.reddit.com/r/GlobalOffensive/comments/a3yvev/csgo_dev_can_we_please_get_a_var_for_community/

Pluginem wciąż można zrobić fajniejsze rzeczy, jak wspomniałem tutaj i tutaj.

Ale CVAR jest, każdy może robić co chce. Podejrzewam, że inne sieci tak łatwo nie zrezygnują z tych graczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi się wydaje ze gracz jak gracz. Nonsteamy też mogą wbijać i się odpalać albo grać normalnie, to czemu f2p nie może. Z zasady po 1 banie i tak powinni wyłapywać za omijanie banów. będzie cięższy okres ale nie powinno być dramatycznie. 

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem nie warto rezygnować z graczy f2p, nie każdy jest odpalony. Dobrą opcją jest posiadanie informacji czy dany gracz posiada płatną wersję czy nie (pomoże to w rozpatrywaniu odwołań, czy nawet w banowaniu).  Pewnie w najbliższym czasie administracja będzie miała więcej roboty, ale jakoś musimy dać radę. Jeśli będzie bardzo źle to ewentualnie wtedy można kombinować jak ten problem rozwiązać. Jestem za opcja 2 i 3. 

• Lubię 1

𝙾𝚑 𝙸 𝚊𝚖 𝚓𝚞𝚜𝚝 𝚊 𝚔𝚒𝚍.

signature.php?steamid=76561198218916935

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobiliśmy podsumowanie za ostatnie dni ilości banów jakie zostały nadane w naszej sieci, niestety "udarmowienie" gry spowodowało pojawienie się zwiększonej ilości cziterów, co ciekawe najwięcej banów należy do naszych rodaków.

obraz.png

obraz.png

• Dziękuję 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutno 2

signature.php?steamid=76561198832970705

"Don't you think that it's boring how people talk?"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj pojawił się kolejny update, szczegóły w pierwszym poście.

W dniu 7.12.2018 o 14:42, root napisał:

Z istotnych rzeczy

Cytat

• poprawiona została komenda  sv_prime_accounts_only setting pozwalająca na wpuszczanie na serwer tylko graczy Prime (nie korzystamy z niej)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć, jak tydzień temu podsyłam statystyki "rozdanych" banów w naszej sieci, tym razem sumę rozbiliśmy na bany automatyczne oraz bany manualne. Niestety można zaobserwować kolejne wzrosty ilościowe, praktycznie każdego dnia jest ustanowiony nowy rekord.

obraz.png

ps. nie wstawiajcie smutnych buziek bo mi ranga spada a nie mam z czym szaleć ;)

• Lubię 3
  • Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć, statystyki za kolejne dni ilości banów w naszej sieci.

obraz.png

• Dziękuję 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć, statystyki za kolejne dni, być może to przedwczesne ale wygląda jakby ilość spadała?

obraz.png

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 minut temu, LoveMe napisał:

Cześć, statystyki za kolejne dni, być może to przedwczesne ale wygląda jakby ilość spadała?

obraz.png

Cieszy mnie bardzo mała ilość manuali... zawsze i wszędzie B|

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, root napisał:

Cieszy mnie bardzo mała ilość manuali...

Mnie też. Na arenach co runde jakiś dostaje za omijanie. Aż cieszy że tak dobrze to działa. 

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta