Shirke

Propozycje zmian / zgłaszanie bugów

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycje zmian na serwerze CS: S FFA oraz ewentualne bugi, proszę zgłaszać w tym temacie.

Serwerowa historia zmian: changelog (klik)

Zalecany format wiadomości - zgłoszenie buga

Nazwa buga:    
Opis buga:
Data/godzina/runda wystąpienia buga:
Oczekiwane rozwiązanie:
Pomogę w testach sprawdzających, czy bug został usunięty: TAK/NIE

Zalecany format wiadomości - propozycja zmiany

Nazwa zmiany:   
Opis zmiany:
Powód zmiany:

W razie problemów pisz PW

signature.php?steamid=76561198112323998

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Nazwa zmiany: Zmina ustawien serwera tyko dla CSS FFA dotyczaca friendly fire

Opis zmiany: proponowalbym wpowadzic mozliwosc ranienia i zabiajania graczy z wlasnej druzyny

Powód zmiany: Dlaczego? a dlatego ze css ffa to z zalozenia serwer dla weteranow.  99% dzieciakow woli csgo noze rekawiczki  skorki itp czyli bajerki kolory . Stara gwardia zapewne bedzie preferowc takie ustawienia.... a admini beda tego pilnowac.........opcjonalnie by tak opcja pojawiala sie wraz z obecnoscia admina na serwerze

+

Nazwa zmiany: przenikanie

Opis zmiany:  przez pierwsze 5 lub 10 sek gracze przenijaka przez siebie

Powód zmiany: no block

Edytowane przez Donaldus
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa zmiany:  TK na respie

Opis zmiany: Proponuje wprowadzić za 1 TK na respie kick'a a za drugiego w ciągu 1 dnia bana na  1 rok

Powód zmiany: dzis przed chwila 3 graczy  rozjebalo gre na CSS FFA nie dajac grac bo na respie ciagle zabijali swoich...

Nazwa zmiany:  zabijanie zakladników

Opis zmiany: Za zabicie zakładników kicka ( oczywiście jak tutaj nalezy wprowadzic ilość zabic bo w czasie walki moze sie każdemu zdarzyć ale mnie chodzi o specjalne/idiotyczne zabijanie hostow lub taktyczne)

Powód zmiany: powod wynika z opisu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa buga: brak wyboru podzienkowania za TK

Opis buga:  PO TK nie pojawia się konsola z wyborem 3 opcji : przebacz; 50% kasy; slay

Data/godzina/runda wystąpienia buga: przynajmniej od wczoraj az do dzis

Oczekiwane rozwiązanie: naprawa:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Donaldus napisał:

Nazwa buga: brak wyboru podzienkowania za TK

*podziękowania

Przetestuj, czy teraz działa.

signature.php?steamid=76561198033487452&
uwujka.pl - Najlepsze serwery CS: GO

Chcesz mieć taki ładny podpis jak ja? >KLIK<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa buga: lagi

Opis buga:  systematycznie niestety pojawiają się od dłuższego czasu chwilowe lagi na serwerze, czasem minimalne a czasem "teleportujace" graczy. Chciałbym podpytać czy to wina obciażenia sieci wynikajacej z duzego ruchu i "światowych dni siedzenia w domu" czy mozna coś na to zaradzić?

Data/godzina/runda wystąpienia buga: w sumie to syetmatycznie "cały czas cojakić czas" ale na kazdej mapie to sie zdarza. Nie jest to ciagły problem, serwer jest grywalny i nie powoduje to wychodznei aludiz z gry ale mogło by być lepiej

Oczekiwane rozwiązanie: naprawa:D

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa zmiany: zmina regulaminu/cele mapy

Opis zmiany:  Chciałbym prosić o zmianę regulaminu dla TYLKO I WYŁĄCZNIE CSS

Powód zmiany: css to nie csgo. W tę grę grają głównie dorośli lub wręcz starzy gracze, usłyszenie gracza przed mutacją to  wręcz zjawisko  ( choć jedno ostatnio się pojawiło i spamuje micro).  Z tego też powodu, że to jest css gracze z zaangażowaniem wykonują cele mapy i  czerpią z tego radość iż grają w grę gdzie są jakieś ogólne niepisane zasady... nie wiem czy z tego słynął  wcześniej css ffa uwujka ale na pewno tak było i grało się mega dobrze. Nie wiem dlaczego się zepsuło bo zepsuło się w czasie kiedy przestałem grać ze względów zawodowych plus był czas, że pochłonęła mnie Dota2 i trochę meczyki csgo i wtedy własnie zaniedbałem cssffa a potem całego csa. Uważam, że większość graczy z css'a była by za taką zmianą, niestety  bardzo słaba aktywność na forum ludzi z css'a raczej tego nie potwierdzi bo zaglądają tutaj głównie admini i pojedyncze jednostki  a szkoda. Nie chciałbym też prowadzić tej dyskusji tutaj z ludźmi którzy nie graja już lub nie grali w CSS'a bo (bez urazy) moim zdaniem jest to bezcelowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 20/04/2020 o 10:41, Donaldus napisał:

Nazwa buga: lagi

Filmik z serwera za każdym razem jak zgłaszasz, bez tego nie mamy o czym rozmawiać.

6 minut temu, Donaldus napisał:

Nazwa zmiany: zmina regulaminu/cele mapy

Gracze nie lubią wykonywać celów mapy, na serwerach FFA wiąże się to zazwyczaj ze zbędnymi karami typu slay.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, root napisał:

1.Filmik z serwera za każdym razem jak zgłaszasz, bez tego nie mamy o czym rozmawiać.

2.Gracze nie lubią wykonywać celów mapy, na serwerach FFA wiąże się to zazwyczaj ze zbędnymi karami typu slay.

Ad.1 ok postaram się coś przygotować 

Ad.2 rozumiem, że już odpowiedziałeś "nie"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poniższe propozycje wynikają z obserwacji rozgrywek na innych serwerach jak i komentarzy dotyczących braku tych rzeczy na naszym serwerze.
1.
Nazwa zmiany: noblock
Opis zmiany: Przy rozpoczęciu rundy powinien być ustawiony na 15sec. Następnie komendą !nb włączenie noblocka na 10sec.
Powód zmiany: Swobodne opuszczenie respa, ograniczy to nieumyślne blokowanie się graczy jak i trollowania po przez stawanie w wąskich przejściach aby ograniczyć szybki dostęp do miejscówek
2.
Nazwa zmiany: friendlyfire off
Opis zmiany: całkowite wyłączenie friendly fire
Powód zmiany: zapobiegnie to przypadkowym i celowym zabójstwom w drużynie. Zmniejszyłaby się ilość skarg, niepotrzebnych kar i konfliktów graczy na serwerze.
3.
Nazwa zmiany: roundsound
Opis zmiany: Włączenie piosenek na koniec rundy
Powód zmiany: Urozmaicenie rozrywki. Na konkurencyjnych serwerach jest to powszechne i bardzo lubiane przez graczy. Wiem, że roundsound-y zostały usunięte z sieci, ale można byłoby pomyśleć nad tym, aby włączyć je na CSS.

Aerials, in the sky. When you lose small mind you free your life.

signature.php?steamid=76561198043058948        

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
28 minut temu, Zavebe napisał:

Poniższe propozycje wynikają z obserwacji rozgrywek na innych serwerach jak i komentarzy dotyczących braku tych rzeczy na naszym serwerze.
1.
Nazwa zmiany: noblock
Opis zmiany: Przy rozpoczęciu rundy powinien być ustawiony na 15sec. Następnie komendą !nb włączenie noblocka na 10sec.
Powód zmiany: Swobodne opuszczenie respa, ograniczy to nieumyślne blokowanie się graczy jak i trollowania po przez stawanie w wąskich przejściach aby ograniczyć szybki dostęp do miejscówek
2.
Nazwa zmiany: friendlyfire off
Opis zmiany: całkowite wyłączenie friendly fire
Powód zmiany: zapobiegnie to przypadkowym i celowym zabójstwom w drużynie. Zmniejszyłaby się ilość skarg, niepotrzebnych kar i konfliktów graczy na serwerze.
3.
Nazwa zmiany: roundsound
Opis zmiany: Włączenie piosenek na koniec rundy
Powód zmiany: Urozmaicenie rozrywki. Na konkurencyjnych serwerach jest to powszechne i bardzo lubiane przez graczy. Wiem, że roundsound-y zostały usunięte z sieci, ale można byłoby pomyśleć nad tym, aby włączyć je na CSS.

Wprowadziłem 1 i 2, czekam na roundsoundy. Zmiany są na razie testowe.

• Lubię 1
  • Smutno 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

@root @Zavebe @Donaldus @Dop3 @Shirke

Nazwa buga: blad strefy kupowania

Opis buga: Brak mozliwosci kupowania broni na poczatku rundy, strefa kupowania pojawia sie czasami badz wogole. 

Data/godzina/runda wystąpienia buga: Dzis tj 26.04.20r. od godzin porannych na kazdej mapie. 

Oczekiwane rozwiązanie: naprawa

Pomogę w testach sprawdzających, czy bug został usunięty: TAK

Edytowane przez 19damianek64

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@root Potwierdzam, brak strefy kupowania.

signature.php?steamid=76561197994906976&"Kto jest większym głupcem: głupiec, czy ten który za nim idzie? Strach to ciemna strona Mocy. Strach wiedzie do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia."

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zostało to już zgłoszone do wodza. Wg. moich informacji problem trwa od mniej więcej 15:30.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, Zavebe napisał:

Zostało to już zgłoszone do wodza. Wg. moich informacji problem trwa od mniej więcej 15:30.

Przed chwila wszedlem na serwer i to zauwazylem. Gracze zglaszali blad od rana. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obecne zmiany niszczą realizm. Noblock fajnie na początek by nie blokować respa ale później powinien zostać przywrócony. FF jak najbardziej powinno zostać. Idziesz na wojnę to nie strzelasz po swoich - to nie piaskownica. Usunięcie FFA po to by były wykonywane cele mapy to genialny pomysł, ożywił by rozgrywkę. A tak jak powiedział Donaldus

W dniu 21.04.2020 o 23:38, Donaldus napisał:

W tę grę grają głównie dorośli lub wręcz starzy gracze

• Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

42 minuty temu, VooPatyk napisał:

Obecne zmiany niszczą realizm. Noblock fajnie na początek by nie blokować respa ale później powinien zostać przywrócony. FF jak najbardziej powinno zostać. Idziesz na wojnę to nie strzelasz po swoich - to nie piaskownica. Usunięcie FFA po to by były wykonywane cele mapy to genialny pomysł, ożywił by rozgrywkę. A tak jak powiedział Donaldus

W pełni popieram!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
47 minut temu, VooPatyk napisał:

Idziesz na wojnę to nie strzelasz po swoich

A kolega to na 90% kat D ma xDxD 

Gierka ma być fajna, przyjemna i nie wkurwiająca. A wkurwia najbardziej blokowanie się i teamkille...

• Haha 1

Największa złośliwość jaką można wyrządzić idiocie to nie przerywać. Podczas kiedy on się produkuje, należy wziąć do ręki popcorn, i rozkoszować widokiem tego jak sam się pogrąża.

signature.php?steamid=76561198341045152&

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
38 minut temu, JanuszPszemytnik napisał:

A kolega to na 90% kat D ma xDxD 

Gierka ma być fajna, przyjemna i nie wkurwiająca. A wkurwia najbardziej blokowanie się i teamkille...

Właśnie fajna i nie wqrwiajaca jest jak sa elementy realizmu a tak to dla mnie jest wqrwiajaca bo ich nie ma- kwestia gustu

Edytowane przez Donaldus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
24 minuty temu, Donaldus napisał:

Właśnie fajna i nie wqrwiajaca jest jak sa elementy realizmu a tak to dla mnie jest wqrwiajaca bo ich nie ma- kwestia gustu

Mogę Ci włączyć 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

a mozna tak wlaczyc bym tylko ja i tylko mnie  dalo sie zabic?

root ja tylko wyrazam swoja opinie, robcie jak uwazacie. Serwer to nie tylko ja i moje preferencje. Sam nie raz byłem np zabity przez swojego ale to chyba na tym polega. W CS GO w meczach rankingowych tez mozna ranic swojego a na serwerach spolecznosciowych juz niestety w 99% nie i to jest główny powód dla którego nie gram w csgo pomimo tego, że właśnie by moc płynnie grac w csgo wymieniłem lapka na nowego ( to bylo chyba z 2-3 lata temu, zreszta wtedy bylem tutaj adminem i przesiadywalem na css) i nie gram:). Wczoraj próbowałem ludzi na serwerze namawiać by zaczeli sie aktywować na forum i wyrażać swoje opinie bo potem jak ja cos powiem to wychodzi na to, że  ja mam tylko jakies pomysly... a nie zawsze sa moje.

Edytowane przez Donaldus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Da się to zrobić, kwestia napisania odpowiedniego pluginu. Tylko skoro większość nie zwraca uwagi na friendly fire teraz (zresztą już go nie ma), to nikt nie będzie poświęcał szczególnej uwagi patrząc, czy nie strzeli do Donaldusa, którego akurat da się zabić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Według mnie zabraliście ostatni bastion "realności" tej gry pomijam takie rzeczy ze gra jest pelna nierealnosci np: deagle jak ktos strzelal kiedykolwiek z prawdziwej broni palnej to wie ze ta bron jest to zawieszania w gablocie lub robienia hałasu a nie celowania w cokolwiek bo ma większy rozrzut  i odrzut niż kalach w serii a strzelanie z 1 reki to już w ogóle hollywoodzka fikcja... wiem jaką macie argumentacje co fo ff ale ja sie z nią nie zgadzam i tylko o tym mówię. Chcecie z css zrobic csgo wasza sprawa a argument ze na innych serwerach tak jest tez do mnei nie trafia bo statystyczny polak jest glupi i myslacy wstecz co nie oznacza ze powinnismy tacy byc wszyscy

a co do pluginu to ja nie mam nic przeciwko by bylo mnie mozna atakwoac i bym ja mogl. choc uwazam , ze najlepiej by bylo jakby byl ff dla wszytskich

Edytowane przez Donaldus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Donaldus, nie wiem czy pamiętasz, ale przed wyłączeniem serwera FF był WYŁĄCZONY. Oczywiście, parę lat temu był FF lecz rodziło to same problemy.  Jeśli w to nie wierzysz, to zapraszam do lektury:

50 minut temu, Donaldus napisał:

pomijam takie rzeczy ze gra jest pelna nierealnosci

To niektóre rozwiązanie nierealne są akceptowalne a reszta odrzucana? Czemu tak nawiązujesz do pozbawienia realizmu, skoro i tak są jakieś niedociągnięcia, których nie da się wykluczyć. Przecież to nie jest żaden symulator gry wojennej. A jaka jest realność w bieganiu wprost na grupę przeciwników z karabinkiem i  jeszcze oddawania w ich kierunku strzałów? W której jednostce tak szkolą? Zapewne celność w takiej sytuacji byłaby fenomenalna. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta