Shirke

Propozycje zmian / zgłaszanie bugów

Rekomendowane odpowiedzi

Zavebe,

dlatego bo to moja opinia i niestety ale w innej wersji jezeli chodz o ff to jets to dla mnie -50 do frajdy ( czytaj przyjemnosci z gry)  co do no blocka to uwazam ze powinien sie wylacza po ilus sekundach.  Ucza tez i tak, jednostki specjalne dostosowują motodę do sytuacji  jaką zastaną i jedna z nich w WIELKIM uproszczeniu i skrócie jest wejscie "na pelnej qrwie". Ale o czym ta dyskusja... Ja uważam, iż pomimo  pewnych problemow z ff to jest to tego warte. Tak samo jak warte uzytkowania samochodu jets szansa/prawdopodobienstwo ze  mozez brac udzial w zdarzeniu komunikacyjnym... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 26.04.2020 o 15:37, root napisał:

czekam na roundsoundy

Proszę

nutki.rar

Aerials, in the sky. When you lose small mind you free your life.

signature.php?steamid=76561198043058948        

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy wy siecie ze ten pierdzielony no block dziala nie tylko miedzy czlonkami druzyny ale tez wzgledem przeciwnika??????

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak. A co, chciałeś przeciwnika brać taranem? xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, Zavebe napisał:

No tak. A co, chciałeś przeciwnika brać taranem? xD

nie widzisz w tym nic zlego i dziwnego?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, Donaldus napisał:

nie widzisz w tym nic zlego i dziwnego?

Z pewnością znów chodzi o realizm. Niestety, ale gdy będzie włączony noblock będzie można przechodzić przez przeciwnika. Jak na razie nie można tego wyodrębnić. Jeśli znajdziesz kogoś, komu będzie przeszkadzał noblock to możecie skorzystać z komendy !block. Tylko pamiętaj, że tą komendę musi wpisać parę osób.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zavebe sprubuj kogos z noża pociachac na 20 prob 2 ci wyjda ( chyba ze bedzie stal w miejscu)

• Kupa 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobry na wieczór

Daawno mnie tu nie bylo, wiec witam ponownie wszystkich :)

Nazwa zmiany: Zmiana serwera FFA na TP lub (i to chyba bedzie najlepsiejsze rozwiazanie) postawienie TESTOWEGO serva TP na 10 lub 12 osob.

Opis zmiany:  Hmm, co to duzo pisac (gadac?) tp to tp i tyle, granice rasha, granie zespolowo i przede wszytkim dobra atmosfera na serwie (a to jest na 100 % pewne bo jak ostatnio gadalismy z donaldusem i azabem, chupachupsem i reszta wiary na serwie to kazdy by se chcial pograc w spokoju co by sie odstresowac a nie wiecznie wkurzac na ogolnie panujace ostanio wszedzie januszostwo :) ) . Ewentualne koszty postawienia takowego serwa mysle ze mozna by rozbic na wszystkie chetne osoby, moglbys Root ewentualnie wypisac jakie wymagania i trudnosci widzisz w moim (Naszym?) pomysle i mysle ze wypracowalibysmy optymalne rozwiazanie naszych (moich?) problemow z giercowaniem w CSS. W ramach fazy testowania zostawilbym serwer otwarty ewentualnie pozniej moznaby to bylo zrobic na zasadzie ze jak ktos chce grac to kupuje vipa i ma dostep serwa na podstawie hasla w cfg ( jak w przypadku hasel adminow). 

Powód zmiany: Ilez mozna latac badz czekac az sie jeden z drugim znajdzie i zastrzeli, masakra :) 

Mam nadzieje ze wszystko jest zrozumiale :) 

Pozdrawiam 

Earl 

• Haha 1
  • Kupa 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Z wielkiego sentymentu do CS:SOURCE i jeszcze większego do członków społeczności uWujka.pl, pozwolę sobie dorzucić 3 grosze i wypowiedzieć się w  przedmiotowym wątku.

Gra CS:S jest bardzo starą typową strzelanką pierwszoosobową, w której najogólniej mówiąc, kierując avatarem (widzianym w 1 osobie) biegamy po mapie i zabijamy innych współgraczy z przeciwnej drużyny. Taki typ gry ma za zadanie stworzenie możliwie najbardziej realistycznego odwzorowania pola walki. Oczywiście nie jest to symulator działań wojennych, czy program treningowy przeznaczony dla żołnierzy, jednakże z założenia gra ma dawać graczowi dużą swobodę wyboru techniki swojej gry (raszowanie, kampienie), jak również w miarę możliwości technicznych odzwierciedlać sytuację poligonową.

Z czasem zaczęto wprowadzać do gry różnego rodzaju gadżety, które miały autrakcyjniać grę, tymczasem powodowały one w dużej mierze tylko odejście od realizmu np: wprowadzenie strefy raszu czy dodanie spadochronów. Nie można "karać" gracza za to, że startując z dobrego respa pojawił się w jakiejś miejscówce bardzo szybko. Z kolei skok ze spadochronu z I czy z II piętra pozostawiał wiele do życzenia (kto nie skakał niech spróbuje :) ). Przytoczone "udogodnienia" w  dużym stopniu psuły realizm rozgrywki,  na szczęście zostały one już zapomniane.

Później stopniowo wyłączano pewne opcje gry, które krok po kroku znowu zaczęły odbierać jej realizm np: flash nie oślepiał już kolegów z drużyny, przenikanie przez współgraczy uniemożliwiło podsadzanie na miejscówki, czy wreszcie wyłączenie Frendly Fire (FF) spowodowało, że gracze bez zastanawiania się, strzelali we wszystko, co poruszyło się na mapie. Bez FF w grze w zasadzie zaczął liczyć się tylko refleks, niestety nie ma już miejsca na jakikolwiek "pomyślunek" czy strategię.

Jeśli ktoś kiedykolwiek biegał po podwórku z pistoletem na wodę lub ganiał po lesie z paintball'em to wie, że strzał od kolegi ze swojej drużyny boli tak samo jak od "wroga" z przeciwnej. Każdy kto za młodu chadzał po piwnicach wie, że jak ktoś stanął w wąskim przejściu to najnormalniej w świecie je zablokował, albo jak jakiś "czubek" odpalił petardę w windzie to ogłuszyło wszystkich bez żadnego wyjątku.

Czemu by nie wrócić do młodzieńczych wspomnień i nie wprowadzić tych zasad w reaktywowanym CS:S ?

Oczywiście jak wszędzie i na CS:S znajdą się gracze, którzy celowo będą zabijać swoich i specjalnie rzucać flash'e na respie, ale jest na to prosty sposób by temu zapobiec. Można by ustawić mniejszy limit osób do skutecznego zadziałania komendy voteban oraz jednocześnie skrócić czas bana tylko do 4 godzin. Ponadto celowy TK nagradzać banem na 4 godziny już od pierwszego zgłoszenia, albo na 24 godziny przy zgłoszeniu dwóch graczy. Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, iż regulamin najlepszych serwerów CS:GO & SOURCE przewiduje nagrody (bany) za bezpodstawną zabawę komendami, jestem przekonany, że przy niewielkiej, doraźnej pomocy Administratorów, sytuacja na serwerze szybko się ustabilizuje i serwer CS:S szybko stanie się oazą spokoju, miejscem relaksu i spotkań wszystkich miłośników SOURCE, czego Wam i sobie życzę :).

Edytowane przez PR0M1L
  • Kupa 1

* Informuję, iż na tym Forum nie jestem osobą decyzyjną, wobec powyższego  moje wypowiedzi nie mogą być odbierane jako stanowisko administracji, ewentualne pytania zostały zadane jedynie w celu zaspokojenia mojej ciekawości, jednakże nie mogę zagwarantować, że Twoje odpowiedzi, bądź też ich brak, nie zostaną uwzględnione i wykorzystane przez osoby funkcyjne, podczas podejmowania  ważnych dla Ciebie decyzji.

bauhaus-long-uwujka.jpg.781322596a669c39bbbdb63ac60f96c3.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 godziny temu, PR0M1L napisał:

Z wielkiego sentymentu do CS:SOURCE i jeszcze większego do członków społeczności uWujka.pl, pozwolę sobie dorzucić 3 grosze i wypowiedzieć się w  przedmiotowym wątku.

Gra CS:S jest bardzo starą typową strzelanką pierwszoosobową, w której najogólniej mówiąc, kierując avatarem (widzianym w 1 osobie) biegamy po mapie i zabijamy innych współgraczy z przeciwnej drużyny. Taki typ gry ma za zadanie stworzenie możliwie najbardziej realistycznego odwzorowania pola walki. Oczywiście nie jest to symulator działań wojennych, czy program treningowy przeznaczony dla żołnierzy, jednakże z założenia gra ma dawać graczowi dużą swobodę wyboru techniki swojej gry (raszowanie, kampienie), jak również w miarę możliwości technicznych odzwierciedlać sytuację poligonową.

Z czasem zaczęto wprowadzać do gry różnego rodzaju gadżety, które miały autrakcyjniać grę, tymczasem powodowały one w dużej mierze tylko odejście od realizmu np: wprowadzenie strefy raszu czy dodanie spadochronów. Nie można "karać" gracza za to, że startując z dobrego respa pojawił się w jakiejś miejscówce bardzo szybko. Z kolei skok ze spadochronu z I czy z II piętra pozostawiał wiele do życzenia (kto nie skakał niech spróbuje :) ). Przytoczone "udogodnienia" w  dużym stopniu psuły realizm rozgrywki,  na szczęście zostały one już zapomniane.

Później stopniowo wyłączano pewne opcje gry, które krok po kroku znowu zaczęły odbierać jej realizm np: flash nie oślepiał już kolegów z drużyny, przenikanie przez współgraczy uniemożliwiło podsadzanie na miejscówki, czy wreszcie wyłączenie Frendly Fire (FF) spowodowało, że gracze bez zastanawiania się, strzelali we wszystko, co poruszyło się na mapie. Bez FF w grze w zasadzie zaczął liczyć się tylko refleks, niestety nie ma już miejsca na jakikolwiek "pomyślunek" czy strategię.

Jeśli ktoś kiedykolwiek biegał po podwórku z pistoletem na wodę lub ganiał po lesie z paintball'em to wie, że strzał od kolegi ze swojej drużyny boli tak samo jak od "wroga" z przeciwnej. Każdy kto za młodu chadzał po piwnicach wie, że jak ktoś stanął w wąskim przejściu to najnormalniej w świecie je zablokował, albo jak jakiś "czubek" odpalił petardę w windzie to ogłuszyło wszystkich bez żadnego wyjątku.

Czemu by nie wrócić do młodzieńczych wspomnień i nie wprowadzić tych zasad w reaktywowanym CS:S ?

Oczywiście jak wszędzie i na CS:S znajdą się gracze, którzy celowo będą zabijać swoich i specjalnie rzucać flash'e na respie, ale jest na to prosty sposób by temu zapobiec. Można by ustawić mniejszy limit osób do skutecznego zadziałania komendy voteban oraz jednocześnie skrócić czas bana tylko do 4 godzin. Ponadto celowy TK nagradzać banem na 4 godziny już od pierwszego zgłoszenia, albo na 24 godziny przy zgłoszeniu dwóch graczy. Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, iż regulamin najlepszych serwerów CS:GO & SOURCE przewiduje nagrody (bany) za bezpodstawną zabawę komendami, jestem przekonany, że przy niewielkiej, doraźnej pomocy Administratorów, sytuacja na serwerze szybko się ustabilizuje i serwer CS:S szybko stanie się oazą spokoju, miejscem relaksu i spotkań wszystkich miłośników SOURCE, czego Wam i sobie życzę :).

Qrwa AZAB chyba nigdy się z Toba tak nie zgadzałem ( o ile kiedykolwiek)

W dniu 27.04.2020 o 22:36, root napisał:

@Donaldus jakiej używasz przeglądarki? Jedno kliknięcie czyni cuda.

Pokaż ukrytą zawartość

image.png

image.png

Root :)

SKonczyłem polibudę ( i inne mniej znaczace w moim odczuciu) i nauczyłem się w życiu jednej ważnej zasady, nie wazne jak pieknie mówisz, jak cudownie wladasz jezykiem lub jak pieknie stylistycznie sie wypowiadasz. TO wszytsko jest o kand dupy jezeli nie potrafisz czegos stworzyc, wykreowac, wymyslec- jestes tylko odtworca. Dlatego pomimo 36 lat na karku i spotkan sluzbowych z prezesami duzych spolek a wczesniej jako pracownik naukowy z rekotrami, dziekanami ( czyli bufonami) i ludzmi nauki mialem i mam wyjebane na forme. BO ona nie ma żadnego znaczenia jezeli nie ma w niej przekazu!! A inteligentny czlowiek doceni chec porozumienia sie i rozwiazania problemu a nie krasomówstwo. Tutaj zaznaczylbym co jest najwazniejsza funkcja ( jakiegokolwiek) jezyka- porozumienie sie. Nie wazne czy powiesz: " w ten cudowny promieniejacy sloncem dzien napawajacy mnie totalnym optymiznem i checia do zycia jestem złakniony jakies cudownej strawy, ktora bedzie piescic me podniebienie i osiagne apogeum ekstazy odczuc kulinarnych" czy przyslowiowe "kali chce jesc".

Uswiadomilem sobie to dosc wczesnie przez co mialem zatargi z nauczycielami ale gowno mogli mi zrobic bo mialem dobre stopnie:) i zyje mi sie lepiej. Zapewne wiesz o czym mowie  bo sa ku temy pewne przesłanki:) Oczywiscie nie mam nic do poprawnosci jezykowej jezeli komu na niej zalezy ( jak mi pod tym wzgledem brakuje feynman'a z jego nienagannym "dziendobry", "dobrywieczor", "tak" "nie" i poprawna polszczyzna ( przynajmniej zawsze wobec mnie na pw) miało to swoj niepowtarzalny urok ale w moich ustach lub palcach bylo by niesamowitym falszem bo to bardzo wazne by byc spojnym z samym soba

ps. w sumie sorry za spam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy wprowadzone zmiany takie jak FF, no flash, no block non stop są aktualne? I jeżeli tak czy zostają na stałe?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa zmiany: Slay na koniec rundy dla przegranego teamu

Opis zmiany: Instant Slay dla drużyny która przegrała rundę na czas bądź nie rozbrojenie bomby.

Powód zmiany: Wiem że to FFA ale zmusiło by to ludzi odrobinę do grania MULTI i nie save'owania jakże to cennej AWP.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

próbowałem juz  wprowadzic do regulaminu zapis o "celach mapy" ale nic to nie dalo wiec kolego na 100% twoj pomysl zostanie odrzucony bo jest jeszcze bardziej radykalny niz moj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co się orientuje to przegrywa cała drużyna a nie tylko Ci co nie uczestniczyli w rozbrajaniu bomby, przegranie rundy jest jakąś karą prawda? W każdym razie jeżeli ktoś jest aspołeczny a jak piszecie na CS:S jest takich wielu, dodatkowe karanie go w takiej sytuacji raczej nic nie zmieni.

signature.php?steamid=76561198832970705

"Don't you think that it's boring how people talk?"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 6.05.2020 o 23:30, LoveMe napisał:

Z tego co się orientuje to przegrywa cała drużyna a nie tylko Ci co nie uczestniczyli w rozbrajaniu bomby, przegranie rundy jest jakąś karą prawda? W każdym razie jeżeli ktoś jest aspołeczny a jak piszecie na CS:S jest takich wielu, dodatkowe karanie go w takiej sytuacji raczej nic nie zmieni.

Czyli rozumiem, ze jak ktoś gdy jest włączony ff atakuje swoich specjalnie i ma z tego radość to wystarczającą karą dla niego jest to, że osłabia drużynę???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Donaldus napisał:

Czyli rozumiem, ze jak ktoś gdy jest włączony ff atakuje swoich specjalnie i ma z tego radość to wystarczającą karą dla niego jest to, że osłabia drużynę???

Nie, źle to rozumiesz.

signature.php?steamid=76561198832970705

"Don't you think that it's boring how people talk?"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 6.05.2020 o 23:30, LoveMe napisał:

Z tego co się orientuje to przegrywa cała drużyna a nie tylko Ci co nie uczestniczyli w rozbrajaniu bomby, przegranie rundy jest jakąś karą prawda?

nie do końca.

Możesz przegrać i dostać mało kasy za nie spełnienie celów gry jako martwy gracz i zacząć nową rundę biednie, albo zachować broń i pancerz olewając resztę teamu.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ratowanie 2 hostów a potem zaje*** pozostałych by wygrać rundę też jest dozwolone na FFA?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 12.05.2020 o 18:24, VooPatyk napisał:

ratowanie 2 hostów a potem zaje*** pozostałych by wygrać rundę też jest dozwolone na FFA?

Chodzi Ci o wczorajsza sytuacje na office?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 12.05.2020 o 18:24, VooPatyk napisał:

Zapoznaj się proszę: 

W razie problemów pisz PW

signature.php?steamid=76561198112323998

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
57 minut temu, 19damianek64 napisał:

Chodzi Ci o wczorajsza sytuacje na office?

Dokładnie tak

celowe zabijanie hostów jest zabronione fajnie - Ciposzczurek wczoraj pokazał gdzie ma regulamin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, VooPatyk napisał:

Dokładnie tak

celowe zabijanie hostów jest zabronione fajnie - Ciposzczurek wczoraj pokazał gdzie ma regulamin

Do zgłaszania takich sytuacji jest odpowiedni dział, mianowicie dział skarg <KLIK>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
W dniu 13.05.2020 o 19:55, VooPatyk napisał:

Dokładnie tak

Tak jak Zavebe pisze lub jak masz, a zapewne masz jakiegoś admina na steamie w znajomych od razu do niego na steamie na pw pisz w takich sytuacjach. To, że admin teraz nie gra nie znaczy, że nie wejdzie na chwilę i nie zareaguje:)

Edytowane przez Donaldus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta