Annie

Kartka z Kalendarza #60

Rekomendowane odpowiedzi

kartka-z-kalendarzauwujka2.png

2020 SIERPIEŃ

1 SOBOTA

Imieniny obchodzą:

Alfons, Justyn, Akcjusz, Aleksander, Antonin, Brodzisław, Eleazar, Etelwold, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Marceli, Nadzieja, Nemezjusz, Nemezy, Rudolf, Rudolfa, Rudolfina, Salomea, Wiara, Wiercisław

Przysłowie na dziś:

„Jaki pierwszy, drugi, trzeci, taki cały sierpień leci”

„Na świętego Polikopy grom popali kopy”

Słońce:

Świt:04:15

Wsch. Sł.:04:56

Zenit:12:42

Zach. Sł.:20:27

Zmierzch:21:09

Znak Zodiaku:

40710435551_70de6a5a94_o.jpg

Wydarzenia w tym dniu:

Polska, 1 Sierpnia

1827 – Uruchomiono Latarnię Morską Hel.

1919 – Sejm RP przyjął ustawy: o godłach i barwach Rzeczypospolitej Polskiej oraz o orderze Virtuti Militari.

2004 – Wystartował kanał TVN Style.

2010 – Weszła w życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie z 10 czerwca 2010 roku, wprowadzająca m.in. zakaz stosowania kar cielesnych w rodzinie.

2011 – Wszedł w życie Kodeks wyborczy.

signature.php?steamid=76561198320798445&

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

znak-polski-walczacej.webp

Warto także pamiętać, że 1 sierpnia 1944r. o godzinie 17:00 (godzina "W") rozpoczęło się Powstanie warszawskie.

Na ten temat można naprawdę dużo napisać ... jednakże na początek warto posłuchać utworu szwedzkiej grupy heavy metalowej opowiadającego o Powstaniu.

Sabaton - Uprising (oficjalny teledysk)

Edytowane przez PR0M1L
podmieniono teledysk na oficjalny.
  • Lubię 1

* Informuję, iż na tym Forum nie jestem osobą decyzyjną, wobec powyższego  moje wypowiedzi nie mogą być odbierane jako stanowisko administracji, ewentualne pytania zostały zadane jedynie w celu zaspokojenia mojej ciekawości, jednakże nie mogę zagwarantować, że Twoje odpowiedzi, bądź też ich brak, nie zostaną uwzględnione i wykorzystane przez osoby funkcyjne, podczas podejmowania  ważnych dla Ciebie decyzji.  /*/ PR⭕M1L

bauhaus-long-uwujka.jpg.781322596a669c39bbbdb63ac60f96c3.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.