Rojo

Zagadka Tygodnia #20

Rekomendowane odpowiedzi

zagadkatygofnia2.png

Pytanie: Który z elementów nie pasuje do pozostałych?

zagadka.png

• Lubię 3

echo" Hello !";

Rainbow.gif.5a434e35dc30c63fcecc488448bdfc30.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

6 bo jako jedyny posiada małą figurę taką samą jak dużą xD nie wiem jak to wytłumaczyć ale no

EDIT na danej figurze są 3 małe figury i na każdym małe figury są inne niż duża a na 6 jest inaczej :3

Edytowane przez eswu
  • Lubię 1

signature.php?steamid=76561198262778137&

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak dla mnie 6

Jedyne co innego zauważyłem, to jest to że w każdym z tych obrazków mamy po dwa takie same elementy [np dwa trójkąty, dwa koła itp) i dwa różne. Za to w 6 obrazku mamy 2x po dwa takie same elementy.

• Wow 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko wskazuje, że sześć nie pasuje ...

6 - ponieważ każda duża figura ma na swoim obrysie jakąś parę małych figur i figurę odmienną kształtem od siebie, za wyjątkiem wspomnianej 6.

6 - bo każdy z jej elementów składa się tylko z dwóch rodzajów figur, a na pozostałych elementach mamy trzy rodzaje figur.

6 - dlatego, że tylko w tym elemencie nie ma żadnego czworokąta.

... ale i dwójeczka ma swoją wyjątkowość ...

2 - gdyż tylko na tym elemencie na obrysie największej figury nie ma okręgu.

... tak samo jak czwóreczka ...

4 - dlatego, że tylko ten element posiada trójkąt równoboczny (nawet 2 razy).

... nie zapominajmy o piąteczce ...

5- ponieważ tylko ten element ma w sobie trójkąt prostokątny i tylko w tym trójkącie ma zastosowanie twierdzenie Pitagorasa.

* Informuję, iż na tym Forum nie jestem osobą decyzyjną, wobec powyższego  moje wypowiedzi nie mogą być odbierane jako stanowisko administracji, ewentualne pytania zostały zadane jedynie w celu zaspokojenia mojej ciekawości, jednakże nie mogę zagwarantować, że Twoje odpowiedzi, bądź też ich brak, nie zostaną uwzględnione i wykorzystane przez osoby funkcyjne, podczas podejmowania  ważnych dla Ciebie decyzji.  /*/ PR⭕M1L

bauhaus-long-uwujka.jpg.781322596a669c39bbbdb63ac60f96c3.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prawidłowa odpowiedź: 6

Gratulację: @eswu @DarkSoul @PR0M1L

• Lubię 1

echo" Hello !";

Rainbow.gif.5a434e35dc30c63fcecc488448bdfc30.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.