JanuszPszemytnik

Propozycje zmian / zgłaszanie bugów

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycje zmian na serwerze CS: GO SURF oraz ewentualne bugi, proszę zgłaszać w tym temacie.

Serwerowa historia zmian: changelog (klik)

Znane bugi oczekujące na poprawę

brak

Zalecany format wiadomości - zgłoszenie buga

Nazwa buga:    
Opis buga:
Data/godzina/runda wystąpienia buga:
Oczekiwane rozwiązanie:
Pomogę w testach sprawdzających, czy bug został usunięty: TAK/NIE

Zalecany format wiadomości - propozycja zmiany

Nazwa zmiany:   
Opis zmiany:
Powód zmiany:

Największa złośliwość jaką można wyrządzić idiocie to nie przerywać. Podczas kiedy on się produkuje, należy wziąć do ręki popcorn, i rozkoszować widokiem tego jak sam się pogrąża.

signature.php?steamid=76561198341045152&

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa zmiany: surf_prelude_ksf TIMER

Opis zmiany: Kiedy ląduje się na mecie czas leci dalej.

Powód zmiany: Nie działa stoper

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 25.01.2021 o 12:00, luk napisał:

Nazwa zmiany: surf_prelude_ksf TIMER

Opis zmiany: Kiedy ląduje się na mecie czas leci dalej.

Powód zmiany: Nie działa stoper

Poprawione.

Największa złośliwość jaką można wyrządzić idiocie to nie przerywać. Podczas kiedy on się produkuje, należy wziąć do ręki popcorn, i rozkoszować widokiem tego jak sam się pogrąża.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

#1 Nazwa buga: Niewidzialna ściana surf_rookie

Opis buga: Ostatni "stage" na mapie surf rookie, druga rampa. Jest tam niewidzialna ściana na której się zatrzymuję.

Data/godzina/runda wystąpienia buga: 31.01.2021 

Oczekiwane rozwiązanie: Usunięcie ściany/blokady

Pomogę w testach sprawdzających, czy bug został usunięty: TAK

#2 Nazwa zmiany: Skrót na mapie surf_tendies

Opis zmiany: Mapę można totalnie skracać po przez przejście do bonusu 3 przez co czasy na mapie sięgają 12-20 sekund. Fajnie jakby można było to wyłączyć.

Powód zmiany: Normalny czas przejścia mapy.

Edytowane przez luk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa zmiany:  timer "dodatek do timera "?

Opis zmiany:  Pokazywanie "czasu" sekund brakujacych do SR na odcinkach mapy Linear bądź na mapach   stage co  1,2 itd.

Powód zmiany: Wiedza dla surfujących pozwalająca zobaczyć gdzie brakuje do SR A gdzie zyskują czas 😁

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa zmiany:  Dźwięk "holly shi*"

Opis zmiany: Dodanie dźwięku po zbiciu czasu na top1

Powód zmiany:Jak dla mnie doda to trochę ekscytacji ponieważ gram tam i mam 50% sr/wr? i fajnie by było gdyby po zbiciu czasu był jakiś dźwięk 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siema, generalnie to bardzo irytuje mnie fakt ze podczas glosowania na mapy znika mi licznik speeda, wiec apeluje o jakies rozwiazanie typu = oddaje sie glos i to tyle, nic sie nie zmienia = bo to strasznie rozprasza ( zamiast speeda widoczne sa nazwy mapek i ile osob na nie zaglosowalo ) moim zdaniem zupelnie nie potrzebne ale jezeli juz tak bardzo chcecie miec ten aspekt w grze to proponuje te rubryki umiescic tam gdzie sie wyswietla glosowanie czyli po lewej stronie monitora, dzieki

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 06/02/2021 o 22:54, OlaToMojaZona napisał:

Nazwa zmiany:  Dźwięk "holly shi*"

Opis zmiany: Dodanie dźwięku po zbiciu czasu na top1

Powód zmiany:Jak dla mnie doda to trochę ekscytacji ponieważ gram tam i mam 50% sr/wr? i fajnie by było gdyby po zbiciu czasu był jakiś dźwięk 

Cześć. Na ten moment nie chcemy dodawać dźwięków, bo przez niektórych są źle przyjmowane.

15 godzin temu, vzsurf napisał:

Siema, generalnie to bardzo irytuje mnie fakt ze podczas glosowania na mapy znika mi licznik speeda, wiec apeluje o jakies rozwiazanie typu = oddaje sie glos i to tyle, nic sie nie zmienia = bo to strasznie rozprasza ( zamiast speeda widoczne sa nazwy mapek i ile osob na nie zaglosowalo ) moim zdaniem zupelnie nie potrzebne ale jezeli juz tak bardzo chcecie miec ten aspekt w grze to proponuje te rubryki umiescic tam gdzie sie wyswietla glosowanie czyli po lewej stronie monitora, dzieki

Faktycznie, głosowania były dość irytujące. Jest to w trakcie poprawy, daj znać czy problem będzie dalej występował na kolejnych mapach.

*Na ten moment poprawka nie działa, niestety te głosowania są tak zrobione w SourceModzie i usunięcie tego nie jest takie proste. W przyszłości postaram się coś z tym zrobić.

• Lubię 1

signature.php?steamid=76561198033487452
uwujka.pl - Najlepsze serwery CS: GO

Chcesz mieć taki ładny podpis jak ja? >KLIK<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa zmiany: Wyłączenie global mute'ów

Opis zmiany: Wyłączenie globalnych mutów valve

Powód zmiany: Jestem jedną z osób, które mają global mute'a, też chciałbym sobie pogadać z ludźmi na serwerze. To admini powinni decydować czy ktoś powinien mieć mute'a na serwerze a nie Valve, które nawet tych reportów nie sprawdza. Niedawno grałem u was i nie było global mute'ów na żadnym z waszych serwerów, a teraz są z jakiegoś powodu.

• Lubię 1
  • Dzięki 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Witam ponownie, 

Fajną sprawą byłoby dodanie lini na metach, które pokazują w którym miejscu zatrzymuje się czas. Przykładem jest mapka surf_ameliorate gdzie kilka razy wylądowałem na ostatnim stage i zajęło mi jeszcze sekunde, dwie biegania żeby czas się zatrzymał, pozdrawiam :D

a no i jeszcze bonus na surf_ace nie działa, nie wiem czy taki był zamiar 

Edytowane przez vzsurf

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Linie usunęliśmy bo niektóre strefy muszą być znacznie większe niż obszar startowy i wyglądały przynajmniej głupio w powietrzu. Jutro przyjrzę się strefie na ameliorate.

11 godzin temu, vzsurf napisał:

a no i jeszcze bonus na surf_ace nie działa, nie wiem czy taki był zamiar 

Działa? Opisz dokładniej swój problem. 

8uRcCYH.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa zmiany: Komendy

Opis zmiany: Komenda która ukrywa innych graczy (jest na to łatwo dostępny gotowy plugin), komenda która ukrywa broń, komenda pokazująca kto nas spectuje (pokazuje się w sm_help, ale na serwerze jej nie ma)

Powód zmiany: Pierwsza to must have na serwerach surfowych, szczególnie z taką ilościa slotów. Nie dość, że ogranicza lagi po stronie klienta to umila i ułatwia grę, nie rozumiem dlaczego jej już nie ma. Druga i trzecia to miłe dodatki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, patrik napisał:

Nazwa zmiany: Komendy

Opis zmiany: Komenda która ukrywa innych graczy (jest na to łatwo dostępny gotowy plugin), komenda która ukrywa broń, komenda pokazująca kto nas spectuje (pokazuje się w sm_help, ale na serwerze jej nie ma)

Powód zmiany: Pierwsza to must have na serwerach surfowych, szczególnie z taką ilościa slotów. Nie dość, że ogranicza lagi po stronie klienta to umila i ułatwia grę, nie rozumiem dlaczego jej już nie ma. Druga i trzecia to miłe dodatki

Popieram pierwszą zmianę. Playermodele są najbardziej problematyczne na mniejszych mapach typu surf_minecraft gdzie na jednym małym stage'u może znajdować się kilkanaście osób jednocześnie. Ale modele nie muszą być kompletnie wyłączone, ustawienie ich jako przeźroczyste też jest dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ukrywanie innych graczy (!hide) zostało przywrócone.

13 godzin temu, patrik napisał:

komenda która ukrywa broń

Tego nie rozumiem. Pokazywania spektów nie będzie.

signature.php?steamid=76561198033487452
uwujka.pl - Najlepsze serwery CS: GO

Chcesz mieć taki ładny podpis jak ja? >KLIK<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 3.03.2021 o 00:02, JanuszPszemytnik napisał:

Działa? Opisz dokładniej swój problem. 

8uRcCYH.png

Po wpisaniu !b na mapie surf_ace nie mozna sie ruszyc z miejsca, trzeba przejsc ostatni poziom na mapie aby tam sie dopiero dostac, no i jeszcze na mapie surf_summit bonus 3 nie zalicza czasu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, vzsurf napisał:

Po wpisaniu !b na mapie surf_ace nie mozna sie ruszyc z miejsca, trzeba przejsc ostatni poziom na mapie aby tam sie dopiero dostac, no i jeszcze na mapie surf_summit bonus 3 nie zalicza czasu

Użyj !stage, wybierz level end i tam wejdź na bonus. Nie trzeba przechodzić ostatniego levela.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, griefer napisał:

Użyj !stage, wybierz level end i tam wejdź na bonus. Nie trzeba przechodzić ostatniego levela.

Dzięki za tipa na pewno z niego skorzystam następnym razem, co nie zmienia faktu że komenda powinna działać poprawnie bo może wprowadzać nowych graczy w błąd że bonus nie działa 🤷‍♂️

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa buga: Brak strefy końcowej b2 na surf_pantheon_w

Opis buga: Na mapie surf_pantheon_w bonus2 nie ma strefy końcowej przez co nie da się go przejść. Bonus 2 end nie pokazuje się także na !stage, jest tylko Bonus 2 start.

Data/godzina/runda wystąpienia buga: niepotrzebna

Oczekiwane rozwiązanie: Jeżeli można to dodanie strefy końcowej

Pomogę w testach sprawdzających, czy bug został usunięty: NIE gdyż jestem za słaby by przejść bonus2 na tej mapie xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poprawiona strefa BonusStart na mapie surf_ace

Dodana brakująca strefa Bonus2End na mapie surf_pantheon

• Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa zmiany: rangi

Opis zmiany: Fajnie by było gdyby gracze surfa mogli zdobyć wyższą rangę niż gold 2 

Powód zmiany: Żaden szczególny po prostu ciekawy szczegół, który urozmaicił by rywalizację. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 16.03.2021 o 11:30, root napisał:

Tego nie rozumiem. 

Chodzi o komendę, która usuwa model noża i rąk z widoku pierwszej osoby

Opis zmiany: Podmiana mapy surf_minecraft_2016_final_w

Powód zmiany: Mapa szczerze niegrywalna, najgorsza jaką widziałem, wygląda trochę jak pierwszy projekt zrobiony w godzinę. Myślę, że raczej większość osób się zgodzi, często leci rtv czy narzekanie na tę mapę, ale oczywiście nie zaszkodzi jakiejś ankiety zrobić czy coś. Ja sam bym polecal mapę surf_Rebel_scaz_csgo (https://gamebanana.com/maps/187934), klasyczna dobra mapka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa buga: Meta nie zalicza czasu
Opis buga: koniec mapy na surf_lianfora_hfix_w nie zalicza czasu
Data/godzina/runda wystąpienia buga: od czasu dodania

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, vzsurf napisał:

surf_lianfora_hfix_w nie zalicza czasu

Poprawione.

• Dzięki 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa zmiany: Rekordy na lagach

Opis zmiany: Na mapach: andromeda, tendies(bonus) podczas lagów gracze czasem dostają potężnego boosta speeda na andromedzie 2 czas wynosi około 34 sekund a top 1 na lagu ma 5 sekund, (ziomek na czacie napisal ze spadl i na mete go teleportowało) na tenties jest  sytuacja taka że paxon dostal na lagu boost speeda do 8000 gdzie do realnie nieco ponad 6500 sie da uzyskać i ma czas o prawie sekunde lepszy co jest niemożliwe bez lagów do przejscia

Powód zmiany: Przez lagi są robione rekordy nie do pobicia

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta