Leon

Graczu zabezpiecz swojego peceta.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważne jest zabezpieczenie swojego komputera przed wirusami, botnetami, czy hakerami. Bez zabezpieczeń komputer prędzej czy później zostanie zainfekowany -pomijając fakt, że przestanie prawidłowo funkcjonować-, to może być użyty do przestępstw, takich jak włamania na serwery czy inne komputery, jak również do ataków na strony www itd.

W elektronicznej cyberprzestrzeni podobnie jak w swiecie rzeczywistym urzytkownik jest narażony na wiele zagrożeń, które naruszają jego prywatność. Każda wykonywana czynność w sieci pozostawia ślady. W wysyłanych wiadomościach e-mail znajduje się informacja o adresie IP komputera, z którego została wysłana, gdy odwiedzane są strony interentowe serwer dostaje informacje, z jakiego IP przychodzi połączenie, informacje o konfiguracji przeglądarki i innego oprogramowania czy sprzętu. Użytkownik jest także narażony na utratę innych swoich poufnych danych np. informacji o ostatnio odwiedzanych stronach, wyszukiwanych hasłach, imieniu i nazwisku, adresach e-mail. To powodują między innymi mechanizmy rozszerzające możliwości przeglądarek, takie jak; Cookies, ActiveX, java i inne aktywne elementy stron WWW. Działania te zwiększają utratę anonimowości w sieci. Poza tym, zagrożeniem dla prywatności w sieci jest przede wszystkim wszelki niepożądany ruch napływający do komputera użytkownika, nielegalne i szkodliwe treści, niechciane programy. W szczególności groźne są te, które szpiegują aktywność w sieci i wykradają poufne dane.

Hakerzy i organizacje, zbierają informacje na temat aktywności użytkownika w sieci, czyli np. jakie ma zainteresowania, jakie strony odwiedza, czy jakie pliki udostępnia. Ma to na celu tworzenie szczegółowych profilii zainteresowań internautów, czyli spersonlizowanie usługi np. otrzymywanie spamu, który może w większym stopniu zainteresować użytkownika. Jego tożsamość wówczas zostanie skradziona i padnie ofiarą oszustwa np. kradzierzy pieniędzy z konta internetowego.

W dzisiejszym poście zamieściłem ranking oprogramowania antywirusowgo. Jeśli będziecie zainteresowani rankingem firewalli (ścian ognowych), to również go zamieszczę.

Testy te są przeprowadzane co trzy miesiące przez av-comparatives.org i zazwyczaj są one podzielone na;

1.) "na żądanie"

2.) "retrospektywne - proaktywne" testy wskaźników wykrywalności.

Wykrywalność złośliwego oprogramowania nadal jest jednym z najważniejszych i najbardziej wiarygodnych czynników wpływającym na skuteczność silnika antywirusowego, który działa bez pytania o interakcjię z użytkownikiem, bez potrzeby podejmowania przez niego decyzji. W lutym i sierpniu testy pokazują współczynniki wykrywania produktów, rzeczywistego i pełnego zestawu malware z poprzednich miesięcy, w maju i listopadzie retrospektywne badania oceny tych samych produktów przed nowymi i nieznanymi malware maja za zadanie zmierzyć proaktywne zdolności wykrywania (np. poprzez heurystyki, sygnatur generycznych, itp.). Oba testy biorą również pod uwagę wyniki fałszywie dodatnie.

Wymogi które są stosowane przez AV-Comparatives pomagają w identyfikacji i filtrowaniu nieuczciwych producentów oprogramowania antywirusowego, liczba uczestników zakwalikowanych do testów jest ograniczona maksymalnie do dwudziestu dostawców którzy mają dobre i niezawodne produkty.

Raz do roku wychodzi sprawozdanie podsumowujące, które zestawia wyniki różnych testów, następnie najlepsze produkty są komentowane i nagradzane.

Link do strony z której można pobrać wyniki w postaci pliku PDF;

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=en&rurl=translate.google.com&tl=pl&u=http://av-comparatives.org/en/comparativesreviews/retrospective-test&usg=ALkJrhgxQQp-wU3XXMOr07X318tCaaMLbA

Poniżej znajduje się ranking oprogramowania av. z AV-Comparatives z sierpnia tego roku.

1. G DATA

2. AVIRA

3. Panda

4. F-Secure

5. Bitdefender

6. Kaspersky

7. ESET

8. Avast

9. McAfee

10. Trend Micro

itd.

Obrazek można powiększyć po kliknięciu na niego.

"Honor i Ojczyzna..."

76561197983024842.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na którym miejscu znajduje sie AVG?

@ widzę...

Jak dla mnie AVG to najlepszy antivir na świecie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na końcu stawki.

Podałem link do pliku PDF, ściągnij sobie to zobaczysz.

Ściągniesz PDF, zobaczysz szczegółowe wyniki i zmienisz zdanie... ;)

"Honor i Ojczyzna..."

76561197983024842.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja mam Kaspersky Internet Security i nie narzekam, za to polecam tego antyvira

76561198021689857.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja polecam dla każdego "Janka Kowalskiego", nawet dla Sebastiana... :D

Tak jak napisałem wyżej, jeśli ktoś sobie życzy wrzucę jeszcze ranking Firewall-i (ścian ogniowych).

"Honor i Ojczyzna..."

76561197983024842.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.