• 0
Lolhacker

Podobne fpsy na 2 kartach graficznych - inny komfort gry

Pytanie

Otóż tak... nie wiem od czego zacząć, chciałbym abyście wyjaśnili mi pewna rzecz i pomogli. Moja specyfikacja kompa:

Phenom x4 955 3,2@3.8 GHz, 8gb ram, gtx 260, windows 7.

I wygląda to tak, że w cs go gram jedynie gry turniejowe ponieważ tylko na nich mam przyzwoitą liczbę fps, nawet nie chodzi o liczbę fpsów a spadki. Nie mogę grać na serwerach FFA, gdzie jest po 20 osób, mimo, że mam po 120 fpsów, które w porywach spadają do 80-90. Gra się beznadziejnie, po prostu cały czas odczuwam ścinki, ustawienia graficzne to praktycznie wszystko na low.

Dzisiaj wziąłem HD7770 z komputera siostry, karta jak mi się wydaje dosyć podobna wydajnościowa. Odpaliłem na niej cs'a, ustawienia graficzne same ustawiły się na dosyć wysokie i mam podobne fpsy. Mam ich około 100 kilkadziesiąt na serwerze z 25 osobami, które spadają w porywach do 90, ALE, odczuwam całkiem inny komfort gry. Wszystko chodzi płynnie i gra się świetnie. Po prostu nie czułem jeszcze takiej płynności cs go <lol> Wiem, że gtx 260 to dosyć stara karta ale chyba powinna dawać radę, czy może się mylę? Jak mi się uda przekonać siostrę to zatrzymam sobie tą kartę i zostawię u niej gtxa, bo ona i tak gra praktycznie tylko w Lige legend ;>

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

No tak..... ale daje jeszcze radę w najnowszych grach, a działa jak gówno w cs go na low detalach? ;[

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

The GeForce GTX 260 comes with a GPU clock speed of 576 MHz, and the 896 MB of GDDR3 memory is set to run at 999 MHz through a 448-bit bus. It also features 192 SPUs, 64 TAUs, and 28 ROPs.

Compare those specifications to the Radeon HD 7770, which has GPU clock speed of 1000 MHz, and 1024 MB of GDDR5 RAM running at 1125 MHz through a 128-bit bus. It also features 640 SPUs, 40 Texture Address Units, and 16 Raster Operation Units.

comment_M60WEUkxRlOoy7M1B5tjyhuAMlXxGqbG.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

Ty chcesz żeby na gtx 260 nie było spadków? Nie żartuj... ja na gtx285 miałem problemy z Cs go.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Gdyby kózka jesień plecień to by żółwik wypierdalaj.

B4204T3 :)

af46594647f1.gif

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... Naprawdę... Czasami ciężko jest ich wyprzedzić !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

Niestety CS:GO oprocz ciaglych update-ow bzdetow nie doczekal sie jeszcze konkretnego i potrzebnego przegladu silnika gry wiec na tej karcie cudow sie nie mozna spodziewac ja na GTX660 OC mam czasem przycinki FPS-ow wiec ... wniosek wyciagnij sam ;) Pozdr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

No nic, na razie nie mam kompletnie żadnej gotówki, aby wymienić kartę :( Aktualnie używam hd7770 i jest ok. Cóż... nigdy nie narzekałem na wydajność mojego kompa i nie myślałem o momencie kiedy zaczną być jakieś problemy, z racji tego, że gram tylko w średnio wymagające gierki i nigdy żadnych nieprzyjemności nie miałem :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Niestety CS:GO oprocz ciaglych update-ow bzdetow nie doczekal sie jeszcze konkretnego i potrzebnego przegladu silnika gry wiec na tej karcie cudow sie nie mozna spodziewac ja na GTX660 OC mam czasem przycinki FPS-ow wiec ... wniosek wyciagnij sam ;) Pozdr

To ciekawe :) Mam taką samą grafe i przycinek nie mam, jaki procek masz ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0

Też mam GTX660 oraz Intel 3820. Na rozdzielczości FullHD i wysokich detalach mam najczęściej ściny na nuke. Wiem, że ten procek nie jest stworzony do gier, kompa też pod source nie składałem, ale kuźwa czasami szlak mnie trafia jak gry potrafią być wymagające.

comment_M60WEUkxRlOoy7M1B5tjyhuAMlXxGqbG.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
  • 0
Też mam GTX660 oraz Intel 3820. Na rozdzielczości FullHD i wysokich detalach mam najczęściej ściny na nuke. Wiem, że ten procek nie jest stworzony do gier, kompa też pod source nie składałem, ale kuźwa czasami szlak mnie trafia jak gry potrafią być wymagające.

To nie są duże wymagania gry tylko spierdolona po całości optymalizacja. Dopóki valve nie weźmie się do roboty dotąd będą takie problemy

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Gdyby kózka jesień plecień to by żółwik wypierdalaj.

B4204T3 :)

af46594647f1.gif

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... Naprawdę... Czasami ciężko jest ich wyprzedzić !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta