RajSka

Nowa Karta Graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem, który zaczął się od tego, że komputer sam od siebie zaczął się wyłączać.. Po czasie stało się to uciążliwe, bo odpalając grę + przeglądarkę miałam 5 minut czasu do wyłączenia się.

Zaczęłam grzebać po necie za poradami no i znalazłam temat dotyczący wymiany pasty na procesorze (dodam, że wyłącza się zawsze, gdy jest ciepło w pokoju). I wymieniłam tą pastę i podziałało... nie wyłączał się tak często jednak się wyłączał i nadal to robi a to bardzo wkur*.

I dzisiaj sprawdziłam kartę graficzną.. i w 90% to z jej winy. Na chłodzeniu był jakiś żółty plastik, który stopił się prawie całkowicie a pasta tak w niego wsiąkła, że nie da się tego wyczyścić.

Moje pytanie to :

-Czy to w winy przegrzewającej się grafiki? Sprawdzam temp. w programie CPUID HWMonitor i temperatura procesorów 38 i 40 stopni gdzie grafika 54 stopnie.

-Mógłby mi ktoś podać nowszy i troche lepszy zamiennik mojej karty do 100zł (może być używana) byleby się nie grzała i nadawała do grania, bo na obecnej dota2 mi nawet nie działa.

Procesor : AMD Athlon 64 X2 Dual Core Procesor 5200+ 2,70GHz

Ram : 2GB

Karta graficzna : ATI Radeon HD 2400 XT

signature.php?steamid=76561198037455329

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do diagnozy.. 54 stopnie to optymalna temp. dla karty graficznej, ale pytanie czy mierzyłaś temp. w stresie ? Bo temp. w stresie karta może nawet osiągnąć 90 stopni, co dla kart ze słabym chłodzeniem nic dobrego nie wyjdzie. Ale czemu tak się grzał ? Co najwyżej wiatrak mógł odmówić posłuszeństwa. A co do karty to pozwoliłem sobie lekko podwyższyć budżet i wybrałem: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n610-1gd3h-lpv1-603850/

Mimo że karta ma chłodzenie pasywne, to jest w pewnym stopniu wydajniejsza od Twojej poprzedniej karty.

Pozdrawiam.

spimage.php?id=76561198013002419

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

54 stopnie przy włączonej przeglądarce. odpalając na przykład league of legends temperatura skacze do około 70-75 stopni a po około 20 minutach gry komputer się wyłącza.

Aha zapomniałam dodać, że karta którą mam ma właśnie pasywne chłodzenie i wygląda tak

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/ati-radeon-hd-2400xt-150kn-oglas-7113200

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zamontuj sobie jakiś wiatrak na tym radiatorze, żeby odprowadzał ciepło, zostaw otworzoną obudowę i potestuj. Koszt to max 10 PLN.

comment_M60WEUkxRlOoy7M1B5tjyhuAMlXxGqbG.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wymieniłam obudowę na nową i otworzyłam jedną klape no i nic z tego :) Wiatraka nie zamontuje, bo jak pisałam stopił się jakiś plastik i wszystko w nim jest upierdzielone :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zapewne rdzeń karty nie styka się w pełni z radiatorem i dlatego się grzeje. I mam taką radę. Jeśli jest ciepło i klapa jest otwarta to nic nie da, ponieważ nie ma żadnego obiegu powietrza w obudowie. Ogólne nie polecam takich cudów.

Do 100 zł ciężko strasznie ogarnąć coś lepszego. Ewentualnie może jeszcze: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gt-610-1024mb-ddr3-gv-n610d3-1gi-485991/

Chłodzenie aktywne, myślę że będziesz zadowolona. Lecz cudów nie oczekuj za taką cenę.

PS

A masz jakikolwiek wiatrak w tej obudowie ? Wymaganą opcją jest tylni wiatrak.

I powiedz mi czy ty używasz tego komputera do gier czy może w celach "biurowych" ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zapewne rdzeń karty nie styka się w pełni z radiatorem i dlatego się grzeje.

Tutaj właśnie masz racje :) Ale czy to powoduje wyłączenie się komputera ?

A z klapami to kombinacje różne odstawiałam i nic nie pomogło, więc czy otwarta czy zamknięta i tak nie robi różnicy.

Tak, mam trzy wiatraki i wszystkie sprawne :D Jeden od chłodzenia procesora, jeden tylni i jeden przykleiłam do obudowy myśląc, że to cokolwiek pomoże.

Do gier, filmów, muzyki i tym podobne ;) Tylko właśnie z grami mam problem, bo grać mogę jedynie w nocy kiedy jest chłodniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No komputer wyłącza się awaryjnie w sytuacjach gdy coś się przegrzewa, więc to jest pewne. :D I polecam dołożyć to 50 zł to tej karty co Ci poleciłem. Powinno wszystko być okej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam możliwość kupienia :

Geforce 210

Producent: Palit

Kod producenta: NEAG2100HD06H

Seria karty graficznej: Nvidia® GeForce 2xx

Model karty graficznej: Nvidia® GeForce 210

Pamięć karty graficznej: 1 GB

Wyjścia/wejścia obrazu: DVI, HDMI

Taktowanie pamięci karty: 400 MHz

Taktowanie rdzenia graficznego: 589 MHz

Ilość portów D-Sub (VGA): 1

Ilość portów DVI: 1

Ilość portów HDMI: 1

Typ chłodzenia: Pasywne

za 60zł.

Pytanie czy mi się opłaca? Czy ta karta jest taka sama jak moja czy lepsza?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za 60zł się opłaca ale ja bym się targował na 50. Nowa powinna być kilka do kilkunastu procent wydajniejsza.

Gdyby kózka jesień plecień to by żółwik wypierdalaj.

B4204T3 :)

af46594647f1.gif

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... Naprawdę... Czasami ciężko jest ich wyprzedzić !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dostałam propozycje kupienia AMD Radeon HD 4850 DDR3 512 za 50zł i na tym skończę poszukiwania ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie polecam. Grzeje się jak patelnia i wali blue screen'ami. Wiem bo sam mam i muszę się go pozbyć zanim się spali. <cisza>

spimage.php?id=76561197982747290

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uuuuuuu.. dzieki za info. Wydawała się być dużo lepsza od mojej no ale skoro się grzeje a ja właśnie z tym mam problem to sobie odpuszczę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta