Pazuzu457

Problem z mikrofonem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem polega na tym, że mikrofon mi nie działa. Wyszedłem na chwile z csa potem wracam i nagle mi nie działa. Posiadam słuchawki steel series siberia v2. Próbowałem podgłośnić w panelu sterowania i na steam, ale to nic nie dało

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

- PPM na ikonce głośnika (obok zegara) i wybierz Urządzenia do nagrywania

- Zaznacz mikrofon i wejdź we Właściwości

- Tam sprawdź w zakładce Ogólne czy masz ustawione: Użycie urządzenia na włącz

- W zakładce Nasłuchiwanie ustaw w pozycji Odtwarzaj przez to urządzenie: na swoje domyślne źródło dźwięku (u mnie np. jest to Głośniki (Realtec High Definition Audio))

- W zakładce Poziomy mikrofon daj na 100% a zwiększenie wydajności na 10%

- W zakładce Rozszerzenia najlepiej Wyłącz wszystkie efekty dźwiękowe

- W zakładce Zaawansowane kliknij na Przywróć domyślne

- Na kablu od słuchawek przy regulacji głośności ustaw mikro na włączony

- Wejdź w Start > Akcesoria > Rejestrator dźwięku i sprawdź czy tam Ci działa mikrofon. Jeżeli nie to pewnie jest zepsuty (mikrofon chowany w słuchawkach jest na pewno bardziej narażony na uszkodzenie niż zamocowany 'na sztywno'), Też mam te słuchawki (około 2 lata) i do tej pory nie miałem z nimi problemu.

spimage.php?id=76561197991949322

4027872489.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może to dziwnie zabrzmi ale odinstaluj skypa jeśli masz. Ja też miałem podobny problem, mikro raz działało a raz nie, nie mogłem rozwiązać problemu aż wpadłem na pomysł odinstalowania skypa i wszystko działa:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak mi mikrofon nagle przestaje działać w podobnej do twojej sytuacji to pomaga mi zmiana ustawień audio z 5.1 na jakiś inny i na powrót.

Pozdrawiam,

Arcy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie wiem na jakich ustawieniach ty grasz, ja mam słuchawki 5.1 to mam ustawione 5.1 ;)

Pozdrawiam,

Arcy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już wszystko działa, kable były tylko trochę poluzowane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Arcy - spoko, tylko że Siberie v2 to zwykłe słuchawki stereo :)

A Ty Pazuzu włącz myślenie następnym razem zanim założysz kolejny temat, bo ten można porównać do sytuacji, gdy oddajesz lampę do naprawy mówiąc, że jest zepsuta a nie sprawdzając czy żarówka się nie przepaliła....

spimage.php?id=76561197991949322

4027872489.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Arcy - spoko, tylko że Siberie v2 to zwykłe słuchawki stereo :)

A Ty Pazuzu włącz myślenie następnym razem zanim założysz kolejny temat, bo ten można porównać do sytuacji, gdy oddajesz lampę do naprawy mówiąc, że jest zepsuta a nie sprawdzając czy żarówka się nie przepaliła....

ehh, ja mam słuchawki 5.1 to zmieniam to ustawienie na jakieś inne i potem znowu na 5.1, jak masz słuchawki stereo to zmień na 5.1 a potem znowu na to co było, jak masz słuchawki 6542.56 to zmień na inne ustawienie i wróć do swojego. Ja mam luźny port usb to często na seke przestaje łączyć, a wtedy mik przestaje działać i pomaga ten sposób który podałem powyżej.

Skoro problem rozwiązany to temat zamykam.

Pozdrawiam,

Arcy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.