Gość

Pytanie o kratę graficzną do kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Cześć,

Został mnie się jeden ostatni składak w firmie, na którym przyszło mi żyć :)

Pomóżcie dobrać grafikę do zestawu:

Obecnie jest:

1. Intel I7-2600 3,4GHZ na 3,7GHZ

2. 16gb ramu

3. SSD 256GB

4. HDD 1TB

5. Gforce GTX470

Jakiego gforce'a kupić w to miejsce? 2GB ramu i szyna minimum 256.

Budżet 600-900 PLN.

Da się coś konkretnego znaleźć w tej kasie czy trzeba budżet powiększyć? Nie chciałbym kupować nonameowych kart. Najchętniej jakiegoś asusa, gigabyte'a lub msi.

Chyba, że doradzicie coś sprawdzonego.

P.S. Jeśli ma to znaczenie, to obsługuje to Windows 8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja własnie kupiłem używke Radeona r9 280x od MSI za 719zl. Ma 3GB ramu i szyne 384bity. Chociaż szyna jest ważna to jednak całościowa wydajność się liczy. Zerknij na nowego GeForca 960. Szyna 128bit a wydajność całkiem rozsądna. Tylko 2GB pamięci w niektórych grach przy rozdziałce fullHD nie wystarcza 960-tce.

A hitem sezonu jest GeForce GTX 970 ale to juz 1450 najmiej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli już to tylko Geforce i tylko Gigabyte. Polecam:

GIGABYTE GeForce GTX 760 2GB GDDR5 Windforce OC

Super chłodzenie Windforce, dobre osiągi. Cena ok 920zł

Producent

Gigabyte

Producent Chipsetu

NVIDIA

Chipset (rodzina)

GeForce GTX 760

Typ chipsetu

NVIDIA GTX 760

Typ złącza

PCI-E x16

Zainstalowana pamięć

2048 MB

Rodzaj pamięci

DDR 5 (256-bit)

Częstotliwość pamięci

6008 MHz

Taktowanie rdzenia

1033 MHz

Max. Rozdzielczość obrazu

4096x2160

Wyjścia

HDMI ,DisplayPort,DVI x2

Obsługiwane standardy

DirectX 11.2

Typ chłodzenia

aktywne

Monitor: Asus 27" 165Hz ROG SWIFT PG279Q

Płyta główna: Asus ROG X99 RAMPAGE V

CPU: Intel i7-5820K 3.30GHz (Haswell-E) Socket LGA2011-V3 Processor

Grafika: ASUS STRIX GTX 1080 OC 8GB GDDR5 1936Mhz Engine Clock, 10010Mhz Memory Clock

Ram: Corsair Dominator Platinum 32GB (8x4GB) PC4-25600 3300MHz Quad Channel

HDD: 512Gb Samsung Evo 850 PRO SSD + 256Gb Samsung Evo 850 PRO SSD + 1.2TB Seagate ST1200MM0017 Savvio 10.7, 2.5" HDD, SAS 6Gb/s, 10000 rpm, 64MB Cac

Zasilacz: Tagan 900W Modular

Chłodzenie: Full Custom Water Cooling:

CPU - EK-Supremacy EVO X99 Nickel Water Block for Socket LGA-2011-3

Graphic Card - EK-FC1080 GTX – Nickel Water Cooling Block + Back Plate

Ram - 2x EK Water Blocks EK-RAM Monarch X4 Clean CSQ - Nickel

EK Water Blocks EK-DBAY Spin Reservoir + XSPC X2O 420 Single Bayres/Pump + XSPC EX360 Slim Line Triple 120mm Fan Water Cooling 360mm Radiator

System control: Asus ROG Front Base Dual Bay Gaming Panel + Fan & System Controller

Obudowa: Custom Asus ROG

Słuchawki: Razer Tiamat 7.1 Elite Gaming Headset

Klawiatura: Mad Catz Cyborg S.T.R.I.K.E. 7 PC Gaming Keyboard

Myszka: Razer Mamba 4G Dual Sensor 6400dpi

Podkładka: SteelSeries QcK+ CS:GO Camo Edition

Fotel: AK Racing Nitro Gaming Chair - Red

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety teraz przez rosnący kurs dolara tanio nie kupisz sprzętu.

Ja w tamtym roku, bodajże (lipiec lub sierpień), za 1200 zł kupiłem parę dni po premierze nowy i7 4790k, który teraz kosztuje ~1500 zł

Nawet taki GTX 770 który na dzień dzisiejszy dupy nie urywa, kosztuje ok 1400 zł nowy, zależnie od modelu.

Wszystko tak kurewsko zdrożało, że coś wydajnego w tej cenie (900 zł - geforce) kupisz dokładając 20 zł do GTX760: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-760-2gb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-overclock-gtx760-dc2oc-2gd5-585996/

A jeżeli chcesz pograć w nowe tytuły na tej karcie na full detalach to i tak nie pograsz bo niestety dzisiaj wymagania gier rosną (przez brak optymalizacji lub przez to że to porty z konsol) nieproporcjonalnie do oferowanej grafiki/fizyki. Także zapomnij :)

Jeżeli myślisz o graniu głównie w CSGO to będziesz zadowolony.

spimage.php?id=76561198036495431

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zawsze może wyrwać używke gtx770 na allegro

Ja mam zawsze jedną zasadę: Nigdy nie kupuj używanej karty graficznej i dysku twardego.

Nigdy nie wiesz co gość robił z grafą wcześniej... Wystarczy kupić uszkodzoną grafę zgrzać ją i wystawić jako dobrą... <evil> Taka podziała ci z 2-3 tygodnie a później dupa <dupa> nie masz siana ani grafy a koleś się cieszy że cię <sex> na sianko. Tak niestety ludzie robią... <bije>

Grafika: ASUS STRIX GTX 1080 OC 8GB GDDR5 1936Mhz Engine Clock, 10010Mhz Memory Clock

HDD: 512Gb Samsung Evo 850 PRO SSD + 256Gb Samsung Evo 850 PRO SSD + 1.2TB Seagate ST1200MM0017 Savvio 10.7, 2.5" HDD, SAS 6Gb/s, 10000 rpm, 64MB Cac

EK Water Blocks EK-DBAY Spin Reservoir + XSPC X2O 420 Single Bayres/Pump + XSPC EX360 Slim Line Triple 120mm Fan Water Cooling 360mm Radiator

System control: Asus ROG Front Base Dual Bay Gaming Panel + Fan & System Controller

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z dyskiem się zgodzę. CO do grafy to jeżeli kupisz ją z gwarancją to w czym problem ?

Z grzaniem to pewnie masz na myśli serie 8xxx/9xxx w 7xx nie ma jeszcze problemów z lutami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z grzaniem to pewnie masz na myśli serie 8xxx/9xxx w 7xx nie ma jeszcze problemów z lutami.

Każdą kartę idzie przegrzać... Za mała obudowa i mała ilość wiatraków plus kurz problem gotowy i to w każdej serii, nawet w 7xx do tego dołączyć podkręcanie (programami lub zmianą firmware) + powyższe i karta wręcz ugotowana:) A co do gwarancji jak już ją dostaniesz to na okres 2-óch tygodni a karta po grzaniu zazwyczaj działa od 2 do 4 tygodni... Nie mówię że każda jest tak robiona ale po-prostu można na taką trafić, więc moim zdaniem warto dołożyć parę złotych i kupić z gwarancją producenta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak karta się będzie grzać to zacznie zbijać taktowania , gość wyciągnie kartę z obudowy przeczyści i z głowy. Żeby kupić kartę na wykończeniu to trzeba mie mega pecha, sprzedający musiałby non stop katować ją furmarkiem.....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Remi jak kupować to tylko nVidię. I nie dlatego, że jestem jakimś wyznawcą religii antyAMD, ale z kilku prostych powodów:

- wspiera NVIDIA PhysX - tutaj masz pokazaną różnicę na przykładzie ACIV

- a jest to gra sprzed ponad roku!

- karty nVidia lepiej niż radeony współpracują z czterordzeniowymi procesorami intela - a ty taki posiadasz: http://pclab.pl/art52667-5.html

Jak wspominał Frodo kurs dolara działa niekorzystnie na ceny sprzętu - w kwocie którą zaproponowałeś brałbym GTX660: http://www.ceneo.pl/25015344

Mam ten model od ponad roku i działa bardzo dobrze. Jeśli możesz zaszaleć, kup asusa GTX770.

comment_M60WEUkxRlOoy7M1B5tjyhuAMlXxGqbG.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Remi jak kupować to tylko nVidię. I nie dlatego, że jestem jakimś wyznawcą religii antyAMD, ale z kilku prostych powodów:

- wspiera NVIDIA PhysX - tutaj masz pokazaną różnicę na przykładzie ACIV

- a jest to gra sprzed ponad roku!

- karty nVidia lepiej niż radeony współpracują z czterordzeniowymi procesorami intela - a ty taki posiadasz: http://pclab.pl/art52667-5.html

Jak wspominał Frodo kurs dolara działa niekorzystnie na ceny sprzętu - w kwocie którą zaproponowałeś brałbym GTX660: http://www.ceneo.pl/25015344

Mam ten model od ponad roku i działa bardzo dobrze. Jeśli możesz zaszaleć, kup asusa GTX770.

PhysX, srysiks - w tej chwili już praktycznie nie ma gry która z tego korzysta.

"karty nVidia lepiej niż radeony współpracują z czterordzeniowymi procesorami intela" - poprostu nvidia ma większy narzut na procesor.

Teraz mam kombinacje procesor AMD + NVidia. Już nigdy więcej. Kolejny sprzęt to będzie Intel + grafika AMD.

W tej chwili przymieżam się do wymiany gtx'a 660ti na jakiegoś mocniejszego Radeona. Prawdopodobnie na R290x

"w kwocie którą zaproponowałeś brałbym GTX660" - lepiej trochę dozbierać kasy bo kupowanie tego teraz (jeszcze zwykłej wersjii a nie TI) to strzał w kolano. W 660ti już powoli zaczyna brakować mocy na granie w nowe gry w FHD.

Gdyby kózka jesień plecień to by żółwik wypierdalaj.

B4204T3 :)

af46594647f1.gif

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... Naprawdę... Czasami ciężko jest ich wyprzedzić !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PhysX, srysiks - w tej chwili już praktycznie nie ma gry która z tego korzysta.

Najnowszy Borderlands, Wiedźmin 3... dalej mam wymieniać?

Jeśli zdarzy ci się renderowac filmy, to wybierając nVidię możesz korzystać z CUDA - odciąża procek przy ww. procesie.

No i shadowplay - wciąż udoskonalane, genialne narzędzie do nagrywania obrazu z gier lub do streamowania.

Tymi argumentami nVidia u mnie wygrywa, nie chce się wykłucać - znasz Remi moje zdanie. CUDA zdarza mi się używać renderując chociażby demka csgo, shadowplay służy mi do zgrywania demek z hltv, grając w Assasyna nie mogłem się oderwać od genialnie wyglądających warunków panujących na morzu za sprawą PhysX. Tyle ode mnie. Nigdy nie wybrałbym Radeona do mojej i7. Tobie również odradzam.

comment_M60WEUkxRlOoy7M1B5tjyhuAMlXxGqbG.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Kłak

NV ma mniejszy narzut na procesor, amd lubi mocny wątek i jak chcesz brać kartę od amd musisz kręcić proca .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba w rozdzielczości 1440x900 ;)

Gdyby kózka jesień plecień to by żółwik wypierdalaj.

B4204T3 :)

af46594647f1.gif

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... Naprawdę... Czasami ciężko jest ich wyprzedzić !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Dzięki za opinie.

Biorę GTX'a 760.

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.