Feynman

Propozycje zmian / zgłaszanie bugów

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
8 godzin temu, root napisał:

Mogę polecić Tobie dobrego okulistę. Skąd jesteś?

No fajnie śmiesznie. 

Gdyby było to możliwe to nie tworzyłbym tematu. Gracz miał nick rzucający się w oczy wiec niemożliwe żebym go przegapił a strony chyba z 4 razy przewijałem. Większość ludzi mi to przyzna i słyszałem jak ludzie mówili o tym na serwerze. Następnym razem kiedy się to zdarzy to zrobię screeny to może wtedy nam uwierzysz :) 

Edytowane przez maes

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, maes napisał:

No fajnie śmiesznie. 

Gdyby było to możliwe to nie tworzyłbym tematu. Gracz miał nick rzucający się w oczy wiec niemożliwe żebym go przegapił a strony chyba z 4 razy przewijałem. Większość ludzi mi to przyzna i słyszałem jak ludzie mówili o tym na serwerze. Następnym razem kiedy się to zdarzy to zrobię screeny to może wtedy nam uwierzysz :) 

Report służy do zgłoszenia gracza. Nie ma możliwości, by gracza od samego początku na liście nie było.

Po odpowiedniej ilości reportów na danego gracza on faktycznie zniknie z tej listy. Wtedy informacja o danym graczu powinna się pokazać w odpowiednim temacie w dziale skarg.
Proszę się z tym zapoznać. Wszystko działa tak jak powinno.

• Dziękuję 2

W razie problemów pisz PW

signature.php?steamid=76561198112323998

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Nieprawidłowe działanie komend.

Wpisując [!sos] następnie wybierając [2] komendy dla VIPa, mamy do wyboru: [1] skins; [2] resetscore; [3] buy; [4] rtd; [5] vipinfo.

Wybierając [1] uaktywnia się menu komendy[2]

wybierając [2] komendy [3]

[3] ... [4]

[4] ... [5]

[5] ... nic się nie dzieje.

Takie przesunięcie komend o n+1, gdzie [n] ={1;2;3;4;5} dla komendy SOS w podmenu komendy dla VIPa.

Edytowane przez PR0M1L
NIEAKTUALNE !!! Nie ten dział, nie ten serwer. Sprawa dotyczy serwera CS:S FFA, który nie jest już wspierany. UPS.

* Informuję, iż na tym Forum nie jestem osobą decyzyjną, wobec powyższego  moje wypowiedzi nie mogą być odbierane jako stanowisko administracji, ewentualne pytania zostały zadane jedynie w celu zaspokojenia mojej ciekawości, jednakże nie mogę zagwarantować, że Twoje odpowiedzi, bądź też ich brak, nie zostaną uwzględnione i wykorzystane przez osoby funkcyjne, podczas podejmowania  ważnych dla Ciebie decyzji.

bauhaus-long-uwujka.jpg.781322596a669c39bbbdb63ac60f96c3.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Można dodać coś żeby wywalalo spectow po 5 minutach bo dzisiaj np serwer pełny, 4 spectow od 40 minut a ludzi z teamow wywala bo vip wchodzi...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 12.01.2019 o 22:33, PR0M1L napisał:

Nieprawidłowe działanie komend.

Wpisując [!sos] następnie wybierając [2] komendy dla VIPa, mamy do wyboru: [1] skins; [2] resetscore; [3] buy; [4] rtd; [5] vipinfo.

Wybierając [1] uaktywnia się menu komendy[2]

wybierając [2] komendy [3]

[3] ... [4]

[4] ... [5]

[5] ... nic się nie dzieje.

Takie przesunięcie komend o n+1, gdzie [n] ={1;2;3;4;5} dla komendy SOS w podmenu komendy dla VIPa.

image.png

Nie grałeś nigdy u nas na CSGO FFA i na tym serwerze nie występuje błąd, który opisałeś.

6 minut temu, epileptyk napisał:

Można dodać coś żeby wywalalo spectow po 5 minutach bo dzisiaj np serwer pełny, 4 spectow od 40 minut a ludzi z teamow wywala bo vip wchodzi...

Nie można, temat poruszany wielokrotnie. Polecam ten temat.

signature.php?steamid=76561198033487452&
uwujka.pl - Najlepsze serwery CS: GO

Chcesz mieć taki ładny podpis jak ja? >KLIK<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, root napisał:

Nie grałeś nigdy u nas na CSGO FFA i na tym serwerze nie występuje błąd, który opisałeś.

Wiem, zorientowałem się, gdzie popełniłem błąd, dlatego chwilę po napisaniu tego postu edytowałem go i dopisałem ...

Cytat

Edytowane 13 Styczeń przez PR0M1L
NIEAKTUALNE !!! Nie ten dział, nie ten serwer. Sprawa dotyczy serwera CS:S FFA, który nie jest już wspierany. UPS.

... żeby nie robić kłopotu i zbędnego zamieszania. :)

ps. skoro zamieszanie i tak już się zrobiło to czy, nie da rady na CS:S FFA (pomimo braku wsparcia) zmienić choć jednego parametru ? Chodzi i włączenie FF.

Znacznie uatrakcyjniło i urealniło by to grę, dzięki czemu jakość rozgrywek byłaby jeszcze lepsza, co z pewnością wpłynęło by na polepszenie i tak bardzo dobrego wizerunku serwera :) .

* Informuję, iż na tym Forum nie jestem osobą decyzyjną, wobec powyższego  moje wypowiedzi nie mogą być odbierane jako stanowisko administracji, ewentualne pytania zostały zadane jedynie w celu zaspokojenia mojej ciekawości, jednakże nie mogę zagwarantować, że Twoje odpowiedzi, bądź też ich brak, nie zostaną uwzględnione i wykorzystane przez osoby funkcyjne, podczas podejmowania  ważnych dla Ciebie decyzji.

bauhaus-long-uwujka.jpg.781322596a669c39bbbdb63ac60f96c3.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Nazwa zmiany: wyrzucanie widzów,

Opis zmiany: zmiana miałaby polegać na tym, że zamiast wyrzucać grających, robiłoby to samo, tyle że z oglądającymi (bądź 'afczącymi') 

Powód zmiany: wchodząc na serwer VIP ma zapewnionego slota, także co by się nie działo miejsce się znajdzie, bo gdy go braknie wyrzuci gracza pozbawionego tego rarytasu. Szkoda tylko że nie "usuwa" najpierw tych którzy nieraz siedzą na spect'ie i nikt nie wie co wtedy robią, może nabijają godziny, a potem na forum przechwalają się tym "ile to oni czasu spędzonego na serwie nie mają"? Moim zdaniem priorytetem powinno być kick'owanie widzów, a nie czynnych graczy, dopiero gdy zabraknie tych pierwszych, można zabrać się za drugich. Wyrzucanie w kluczowych momentach nie jest niczym przyjemnym, a po spojrzeniu na tabelę i ujrzeniu ile użytkowników afczy od dłuższego czasu, robi się jeszcze gorzej.  

Kwestia która się powtarza, ale osobiście jestem zdania, że uwaga na nią powinna zostać zwrócona.

Edytowane przez Rithorax

• CPU: Intel i9-7980XE • MOTHERBOARD: Asus x299 Rampage VI EXTREME • GPU: Titan Xp • RAM: 128 GB Trident Z RGB G.Skill • STORAGE: 2x Seagate IronWolf 10TB, 2x Samsung 850 Evo 1TB • OS: Microsoft Windows 10 Professional 64-bit  

signature.php?steamid=76561198205937624

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@RithoraxA teraz wyobraź sobie sytuację: podejrzewasz gracza o haxy wchodzisz na spect by go obserwować, system wywala Cię i nie możesz wbić na serwer albo pęcherz ciśnie no i musisz zniknąć na minutkę, nie daj boże krecik stuka w taborecik, lecisz po czipsy i kolę albo cokolwiek.. zastanów się nad tą kwestią. Kupujesz Vipa i nabywasz pewne prawa, w końcu za to płacisz. To jest realne wsparcie serwerów.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

@Dop3 jak najbardziej Cię popieram, ale są tacy którzy siedzą na spect'ie naprawdę bardzo długo, niejednokrotnie po kilka map, niejeden zdążyłby za ten czas zrobić zdrową kupkę, być szczęśliwy - (oczywiście umyć ręce 'po'), napełnić naczynie czipsami po brzegi, przynieść kufel browca i wrócić w trakcie jednej. Nie wspominam tu o takich, którzy naprawdę muszą pilnie coś załatwić i zniknąć na 5 czy 10 minut, ale takich którzy afczą naprawdę sporo czasu.

Jeśli nie ma sposobu zaradczego no to trzeba pogodzić się z tym co już jest.

Hmm... Albo auto-kick tych, którzy siedzą ogromną ilość czasu (np. 20 min. [lub więcej]) na spect'ie?

@edit @Dop3 oraz @Sino

Żeby nie było. Szanuję opcję wsparcia dla sieci i akt podziękowania jakim jest VIP dla gracza bo sam jestem jego posiadaczem, ale jedyne co, to stawiam się w sytuacji tych, którzy go nie mają. Nie mam żadnych roszczeń dla grających (z gwiazdką [VIP]), a jedynie afk'ów. 

Edytowane przez Rithorax
Odpowiedź na posty

• CPU: Intel i9-7980XE • MOTHERBOARD: Asus x299 Rampage VI EXTREME • GPU: Titan Xp • RAM: 128 GB Trident Z RGB G.Skill • STORAGE: 2x Seagate IronWolf 10TB, 2x Samsung 850 Evo 1TB • OS: Microsoft Windows 10 Professional 64-bit  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

@Rithorax moim zdaniem nie do zrobienia... Jeżeli ktoś wszedł na serwer a nawet zapomniał o wyłączeniu w przypadku sytuacji opisanych powyżej :) to tak jest. Rezerwacje slotów są dla VIP'ów i Adminów. Temat jest trudny moim zdaniem bo każdy ma prawo siedzieć na Spect ile mu się podoba niestety...

Tutaj bardziej sprawa dla Admina. W momencie kiedy widzi że jakiś gracz przesiaduje długo i napisze do niego i nie uzyska odpowiedzi to kick ?

Może jest możliwość że jak wchodzi Admin albo VIP w pierwszej kolejności wywalało Spectators. Dziś była taka sytuacja że na Spect siedzą ludzie a wywala aktywnie grających.

Edytowane przez Sino
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, Sino napisał:

Dziś była taka sytuacja że na Spect siedzą ludzie a wywala aktywnie grających.

tak zawsze jest:)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Lameek no właśnie może można coś z tym zrobić - w pierwszej kolejności spect jak pusto to dopiero

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Sino napisał:

@Lameek no właśnie może można coś z tym zrobić - w pierwszej kolejności spect jak pusto to dopiero

tak było by najlepiej.. bo nie raz widziałem graczy którzy siedzieli po 2h nawet na spect i tylko sloty zawalali...

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Lameek napisał:

tak było by najlepiej.. bo nie raz widziałem graczy którzy siedzieli po 2h nawet na spect i tylko sloty zawalali...

A potem "oooo, pacz ile ja godzin mam"... Szkoda tylko, że 50-60% (może przesadzam) tego czasu przesiedział na spect'ie :D

Myślę, że pomysł, który podsunął @Sino również jest dobry, oczywiście, jeśli administracja na to przystanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa zmiany: Większy zasięg kupowania

Opis zmiany: Dodanie komendy mp_buy_anywhere 1 przy timerze odliczającym start rundy.

Powód zmiany: Na serwerze jest dużo osób, respy są większe, a jednocześnie często jest tak, że nie można kupić broni, bo nie jest się w zasięgu sklepu. Ta komenda przy timerze pierwszym mogłaby się przydać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@zajkyy czas kupywania jest wystarczająco długi, aby podbiec do tej strefy i kupić to co potrzeba :) 

aOWuno6fYb4.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@zajkyy dodatkowo niekiedy respy o których piszesz są bardziej wysunięte w jedną bądź w drugą stronę co przy zmianie jaką zaproponowałeś doprowadziło by do tego że osoby które zrespiły się bliżej miały by znaczną przewagę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W przypadku stylu gry niektórych ludzi, grając po stronie CT, gdzie chce się na przykład picknąć coś z awp, to tracimy wystarczająco czasu. Generalnie respy nawet na mmach dają niekiedy przewagę, wg mnie tak po prostu jest skonstruowana gra, a to serio irytuje jak na inferno ktoś się spieszy na banana, ale musi cofnąć do strefy kupna, tracąc te 2,3 sekundy.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 4.02.2019 o 21:25, Lameek napisał:

tak zawsze jest:)

Witam ponownie przewija się ten temat, ale może coś wymyślicie. Dotknęło mnie to wczoraj ale zmieniłem serwer i tyle. Grając na pełnym serwerze kickuje cię za slot/ admin a na spectie 4 osoby które na pewno nie spr. żadnego gracza pod kątem czitów czy coś innego, po jakimś czasie wbiłem ponownie a te osoby dalej an specie :/. Ludzie czekają na slota wbijają po 30min/1h kickuję cię grając a inni nabiją godziny albo afk'ują.

graphic.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podejrzewam, że dotyczy wszystkich serwerów.

Po rzuceniu i podniesieniu miny boostującej są "zwracane" 3 sztuki. Nie wiem czy tak miało być, czy to błąd. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
49 minut temu, Ch3mi napisał:

Podejrzewam, że dotyczy wszystkich serwerów.

Po rzuceniu i podniesieniu miny boostującej są "zwracane" 3 sztuki. Nie wiem czy tak miało być, czy to błąd. 

Dzięki, poprawione (po zmianie mapy).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa buga: Niska liczba graczy. Dostępny tylko BS A!!!

Opis buga: na FFA pomimo komunikatu, że dostępne jest tylko A (na serwerze 6 osób), mogłem dalej kłaść bombę na B o.O

Data/godzina/runda wystąpienia buga: np. 27.06 koło północy na mapie de_dust2, runda 9:1,

Oczekiwane rozwiązanie:

Pomogę w testach sprawdzających, czy bug został usunięty:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, PISKWALDO napisał:

Nazwa buga: Niska liczba graczy. Dostępny tylko BS A!!!

Opis buga: na FFA pomimo komunikatu, że dostępne jest tylko A (na serwerze 6 osób), mogłem dalej kłaść bombę na B o.O

Data/godzina/runda wystąpienia buga: np. 27.06 koło północy na mapie de_dust2, runda 9:1,

Oczekiwane rozwiązanie:

Pomogę w testach sprawdzających, czy bug został usunięty:

Czy nie było to przypadkiem na mapie de_dust2_old? (stara wersja dd2)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, root napisał:

Czy nie było to przypadkiem na mapie de_dust2_old? (stara wersja dd2)

nowy duscik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nazwa buga: Nie pobiera de_dust2_old

Opis buga: Nie pobiera się plik z mapą, jedynie nav.

Data/godzina/runda wystąpienia buga: 29.06.2019 20:40

Oczekiwane rozwiązanie: Naprawienie buga

Pomogę w testach sprawdzających, czy bug został usunięty: NIE

Nazwa zmiany: Zmiana czasu rundy do 1:50

Opis zmiany: Zmiana czasu rundy na 1:50/2 minuty

Powód zmiany: Wydłużenie czasu rundy do prawie 3 minut spowodowało to, że po tych dwóch minutach zostają jakieś kutarabany, niedobitki itp. i czekamy jak te bolki przez minutę aż się znajdą albo zasejwują.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta