Leon

Steam zhakowany. Valve przyznaje, że doszło do włamania.

Rekomendowane odpowiedzi

globalheader_logo.png

W artykule Komputer Świat z 11-go listopada czytamy iż szczegóły ataku nie są dokładnie znane, ale szef Valve prosi użytkowników Steam’a o pilnowanie swoich kont bankowych.

Jeśli korzystacie z usługi Steam, macie tam konto i kupowaliście tam jakieś gry - warto być ostrożnym. Gabe Newell, dyrektor generalny koncernu Valve oficjalnie przyznał, że doszło w tym tygodniu do "naruszenia zabezpieczeń" Steam'a.

Wcześniej Steam informował o ataku na forum. Jak się okazuje, hakerzy dostali się także do bazy danych serwisu www. W efekcie wykradziono poufne dane: loginy, hasła, e-maile oraz historie zakupów. Newell nie ma jak twierdzi wystarczających dowodów, aby podejrzewać kradzież danych płatniczych (w tym numerów kart kredytowych). Ostrzega jednak użytkowników, aby zachowali daleko posuniętą ostrożność i pilnowali kont bankowych powiązanych z zarejestrowanymi w systemie Steam'a kartami.

Hasła i dane odnośnie kart płatniczych są jak twierdzi Newell dodatkowo zaszyfrowane. Niewykluczone, iż sam atak rozejdzie się po kościach. Problem w tym, że Steam dopiero prowadzi śledztwo i na razie nie zdradził szczegółów - nie określił także skali penetracji serwisu przez hakerów.

Co ciekawe, Steam nie wymusza na użytkownikach zmiany haseł dostępowych do swoich usług (innych niż nieaktywne w tej chwili forum). Sugeruje jednak, że taki krok byłby całkiem niegłupim pomysłem.

Valve ma ponad 30 mln klientów, a Steam jest największą platformą elektronicznej dystrybucji gier. Nawet jeśli poufne dane są świetnie zabezpieczone i zahaszowane, wciąż pozostaje niesmak. Tym bardziej, że po ostatniej wpadce Sony z PSN, wszyscy dostawcy tego typu usług powinni wyciągnąć wnioski z tego wielce niefortunnego incydentu.

 

Źródło: Komputer Świat, Steam, Forbes

Foto: Steam


"Honor i Ojczyzna..."

_____________________________________________________________________________

76561197983024842.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hasła są szyfrowane algorytmem jednostronnym i nie da się ich odczytać (tak samo u nas na forum, w poczcie e-mail itp).


signature.php?steamid=76561198033487452&
uwujka.pl - Najlepsze serwery CS: GO

Chcesz mieć taki ładny podpis jak ja? >KLIK<

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach