GrCs2Ek

Jak poprawnie mówić po polsku...

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób wciąż listy motywacyjne pisze odręcznie i często jest to dużym atutem pośród pracodawców.. Jest to cytat, który w stopce kiedyś miał mój znajomy, którego uważam za mądrego człowieka. Niemniej jednak, mogę się z Tobą zgodzić, że w dzisiejszych czasach głupotę łatwiej ukryć :)

Jeżeli chodzi o dysleksję, może trochę masz rację. Ja uważam, że większość osób które piszą "muwić, poszłem, morze, pujde", są to osoby o niskim IQ. Wystarczy czasami przelecieć wall'a na facebook'u aby znaleźć takie perełki jak wyżej.

VAC-BAN

cf2cf7ddad9e.gif

Spierdalam bo jebie tu stolcem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przydatny temat.

Dzięki zgodzie małe rzeczy rosną, przez niezgodę - wielkie upadają.

spimage.php?id=76561197994837978

Najlepsze Polskie serwery CS: Source i CS: GO Steam

U Wujka Adolfa Counter-Strike: Source i Global Offensive

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taki trochę forumowy prof. Miodek :D. Natomiast ja uważam, że temat nieprzydatny. W moim odczuciu, bardzo nieprzyjemnie jest słuchać rad kogoś, kto daje pozór lepszego od nas, a swoim aroganckim i protekcjonalnym sposobem 'mówienia', stwarzasz w odbiorcy taki obraz siebie.

Wracając jednak do gramatyki, według mnie, każdy powinien się tego nauczyć w swoim czasie. Szacunek do języka przychodzi z dojrzałością.

sygnaturka.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Taki trochę forumowy prof. Miodek :D. Natomiast ja uważam, że temat nieprzydatny. W moim odczuciu, bardzo nieprzyjemnie jest słuchać rad kogoś, kto daje pozór lepszego od nas, a swoim aroganckim i protekcjonalnym sposobem 'mówienia', stwarzasz w odbiorcy taki obraz siebie.

Wracając jednak do gramatyki, według mnie, każdy powinien się tego nauczyć w swoim czasie. Szacunek do języka przychodzi z dojrzałością.

Zapomniałeś dodać, że nieprzydatny dla Ciebie, ale nie każdy jest w stanie się rozwijać i nie każdy chce, a ja to rozumiem (nie każdy może być przecież prof. Miodkiem, mi też do niego bardzo daleko).

Skoro czysta Polszczyzna jest dla Ciebie arogancka to masz widocznie z tym jakiś problem, a dbałość o Ojczysty język należy pielęgnować już w "naszych" dzieciach od małego, żeby w życiu dorosłym się nie kompromitowały.

Ludzie często odbierają pomoc, jako arogancję, przez co nawet nie potrafią podziękować, gdy ktoś ich poprawia i tak na prawdę pomaga uniknąć kompromitacji przy np. rozmowie o pracę, albo z ważnym kontrachentem, który akurat będzie wykształcony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najbardziej drażniące sformułowania: w każdym BĄDŹ razie i włanczać... Najgorsze, że najczęściej używane przez "elity".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
W dniu 25.07.2017 o 11:22, Grywam napisał:

Najbardziej drażniące sformułowania: w każdym BĄDŹ razie i włanczać... Najgorsze, że najczęściej używane przez "elity".

Racja, ciągle się to słyszy, a przecież lepiej brzmi i wygodniej powiedzieć "w każdym razie", więc po co te dziwne "ozdobniki" :)

Edytowane przez GrCs2Ek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta