root

Nowe forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od dłuższego czasu planuję przejście na nowe forum, dzisiaj przygotowałem dla Was wersję testową: http://dev.uwujka.pl/

Bardzo proszę wszystkich o opinie, w szczególności adminów i moderatorów. Proszę przetestować też jak forum działa na urządzeniach mobilnych.

Niech każdy z Was napisze co się podoba, a co nie, czego brakuje, co jest niepotrzebne itp. itd. Proszę przetestować panel moderatora.

Zalogować na forum można się tak samo jak na uwujka.pl. Użytkownicy mogą tworzyć dowolne tematy / posty w celach testowych w dowolnym dziale - tylko bardzo proszę zamieścić tutaj opnie.

Dodano po 5 minutach 9 sekundach:

Odpowiadając na pytanie, które być może padnie: tak, wiem że na razie nie ma czata.

signature.php?steamid=76561198033487452&
uwujka.pl - Najlepsze serwery CS: GO

Chcesz mieć taki ładny podpis jak ja? >KLIK<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najbardziej doskwiera jasny ekran - brak wersji dark, nie brak czata.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie jest za jasno aż razi po oczach . Na telefonie nie pokazuje mi ostatnich tematów tylko działy forum.

Edytowane przez Gość

Jakże nędzne są myśli ludzi małych.

signature.php?steamid=76561198005838495

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciemny styl raczej nie wchodzi w grę. Ci, którym zdarzyło się aktywnie korzystać z forum na telefonie przy maksymalnym słońcu wiedzą o co chodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Jest opcja żeby podpiąć pod forum taptalka? Kurewsko by ułatwiło to życie na androidzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No jak dla mnie też za jasno, a poza tym to reszta jest kwestią przyzwyczajenia.

i'm not racist. I hate everyone.

signature.php?steamid=76561197976425074&appid=730

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pierwszy rzut okiem forum jest w porządku, tylko tak jak koledzy wyżej za jasno nie lubię aż tak bardzo tego koloru, no i jakoś mi tam brakuje menu użytkownika po lewej stronie. :P

No i fakt czat też by mógł być. ;]

signature.php?steamid=76561198015946295

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Czytać wyraźnie, czata jeszcze nie ma... Czyli generalnie będzie, tylko jeszcze nie teraz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na nowym forum brak ikonek takich jak: SourceBans, Grupa steam, fb. Chyba że coś przeoczyłem. Czy zostanie to zmienione ?

Mógłby dojść wybór skórki w ustawieniach witryny: ciemny lub jasny.

Nowsze forum jest prostsze w wersji mobilnej, nie trzeba tyle zoomowac i przewijać żeby w coś wejść.

Ogólnie nowe forum > stare, tylko jak tu każdy zaznacza ten biały kolor :/

edit: Można pomyśleć nad dodaniem pod logo listy serwerów z gametrackera tzn. IP, ilu graczy itp.

76561198017237522.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też popieram rozwiązanie z dwoma profilami dark i white, wtedy problem ze smarfonami sam by się rozwiązał. Gdy będzie chat będzie moża więcej napisać na temat nowego forum

76561198283124009.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A i jeszcze jedno pytanie, czy tylko mi na starym forum wolno działa pisanie na shoutboxie na telefonie ?

76561198017237522.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak jak napisał Enigma, brakuje ikon i banerów, tak samo jak ip serwerów oraz odnośników do połączenia się z nimi.

Nie ma także tej małej belki, która widnieje nad czatem i aktualnie informuje o zresetowanym rankingu na obecnym forum.

Przyzwyczaiłem się do paneli po lewej stronie (menu użytkownika, menu), a nowa wersja tego nie posiada.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

spimage.php?id=76561198010485545

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

TEstowane na kompie, później popatrzę jeszcze na telefonie.

1.Jak rozumiem wersja layoutu jest bardzo wczesna, zostaną dodane różne tematyczne ikony oraz obrazki podobne do obecnych?

Więc takich detali chyba nie ma się co czepiać? Widzę, że część została przerzucona - np. tu http://dev.uwujka.pl/viewforum.php?f=218

1. 7 postów na stronę, za mało.

2. Za duże odstępy miedzy postami

3. Wygląd posta:

ogólnie duże marnotrawienie przestrzeni na zbędne odstępy - pasek pod postem z buttonem "na górę" zdecydowanie węższy,

szerokość pola z avatarem - za szerokie

sygnaturka - na prawdę przewidujemy takie szerokie?

Jeden post zabiera 1/2 ekranu przy rozdziałce 1920x1200

4. Kolorystyka nicków jest zbyt zlewajaca się ze sobą - niemalże takie same kolory - użytkownika, admina, junior admina, koloru tematu

5. Wspomniany tapatalk

6. biała oczojebka, akurat zwalanie nieczytelności ciemnego layoutu na słońce walące w ekran telefonu jest słabym argumentem :P

7. Brakuje mi buttona steam://connect/: - można gdzieś wkamuflować w dziale "Counter-Strike: Global Offensive"

8. Dość popularna jest sekcja na forum ze wszystkimi serwerami, liczbą graczy online i możliwością szybkiego wejścia na serwa buttonem z pozycji 7 - planowane u nas coś takiego będzie?

9. menu użytkownika - również byłoby dobre, ale może w wersji floating? Tylko nie wiem jak na urządzeniach mobilnych

To takie na szybko, jak popatrzę na nie jeszcze coś nabazgram :D

★ Bardzo serdecznie zapraszam na DD2 ★

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

- każdy chyba się przyzwyczaił do lewego panelu

- jasny kolor

+ górny prawy róg na logowanie bardziej czytelny.

+ moim zdaniem posty wyglądają dużo lepiej ale ogólnie przydałaby się odrobinę grubsza czcionka

signature.php?steamid=76561198037455329

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy jest to, że na tym nowym forum opis działu się nie zawija, trzeba przesuwać palcem po ekranie, żeby przeczytać całość. Mówię o wersji mobilnej, bo większość czasu na takiej "siedzę" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja korzystam z forum tylko z kompa wiec pasuje mi bardziej opcja ciemna.

Główna strona forum dla mnie jest jakaś taka nieczytelna- za małe litery lub za cienkie albo możne wynika to z takiego złego kontrastu miedzy bielą a cienkimi literkami i jasno niebieskim kolorkiem. reszta ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Edytowałbym swojego posta, ale nie mogę -

Brakuje emotikonek, jak wybierze się "Wybierz więcej emotikonek" to są zdublowane+, dziwnie działa [.code], koloruje fragmenty i pogrubia pierwsze słowo ? (chyba, że tak miało być)

http://dev.uwujka.pl/viewtopic.php?f=218&t=14603&p=88439

#edit

Przy zgłaszaniu posta belka z powodem się rozciągnęła.

Przy wyświetlaniu swojego profilu przycisk "Edytuj profil" zasłania nick.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie, że jest przeniesienie danych z tego forum (posty, podpisy itd.). Do koloru się nie doczepię, szybko się zaadoptowałem; tak samo układ forum, to też kwestia przyzwyczajenia.

Z uwag: nie bardzo mi działa tworzenie listy. Pozycja 1 wyskoczy, ale 2 jest już czytane jako kropka; tak samo jest w podpunktach, 'a' jest jako 'a', a 'b' jest jako kropka.

" Ludzie żyją otoczeni przez to. co przyjęli za prawidłowe i prawdziwe. Tak właśnie określają "rzeczywistość". To wszytko jednak może być zwykła iluzją. Generalnie można założyć, ze ludzie żyją w świecie swoich własnych przekonań". - Itachi Uchiha

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za opinie. Biorąc je wszystkie pod uwagę, doszedłem do wniosku że mój koncept nowego forum znacząco odbiega od oczekiwań użytkowników - mających pewne upodobania wynikające z długiego użytkowania zarówno naszego forum, jak i innych forum CS.

Na tę chwilę projekt można uznać za anulowany - taki wygląd forum nie zostanie wprowadzony.

@Samurajek - MyBB jest skryptem znacznie gorszym niż phpbb3, a IPB kosztuje 1000zł+ - rozważałem to, ale nie jest warte swojej ceny. Wszystkie polskie strony związane z CS'em które aktualnie działają na IPB korzystają z jego pirackiej wersji - co dla mnie w tym przypadku jest niedopuszczalne.

Zamykam temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.