Rekomendowane odpowiedzi

Został dodany czas online każdego użytkownika, limit przeglądanych tematów dla gości.

Wprowadziłem tymczasową poprawkę polskich znaków tam gdzie występował z nimi problem (w FF i IE).

Zmieniłem oprogramowanie cache'ujące - dla kolejnej poprawy wydajności.

Pracujemy nad nowym porządkiem działów - co możecie zobaczyć na głównej stronie. Jesteśmy tutaj otwarci na sugestie użytkowników.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od teraz pierwsze dwa posty nowych użytkowników wymagają akceptacji moderatora.

Dodałem kilka tymczasowych poprawek - strona "podciągnięta" do góry, poprawione ciemne, niewidoczne czcionki na ciemnym tle (teraz są białe).

Zostało dodane logowanie za pomocą Steam'a - można w ten sposób:

• założyć konto na forum
  • zalogować się do konta na forum
  • połączyć istniejące konto na forum z kontem Steam

https://uwujka.pl/settings/steam/

W przyszłości planujemy dalszą integrację profili użytkowników z profilami Steam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

image.thumb.png.0bf13fe83338ab5a9b6ad456019c4c4f.png

Jakiś chwilowy bug ? Dopiero za 3 odświeżeniem strony pokazało czas O.o

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i jest to tak istotne? o.O whatever, co jakiś czas u mnie też tak się dzieje, być może skrypt ocenia czy nie robisz go w trobę :D

signature.php?steamid=76561197975266733

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Siudzix, powinien być chwilowy - przez to, że lista została wydłużona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przed wydłużeniem listy również co jakiś czas taka sytuacja miała miejsce. Jest to chwilowe, a także mało istotne, jak informacje w tym okienku zawarte. Zapewne błąd wynika z braku dopracowania rozszerzenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy będzie włączona tabela serwerówna mobilnym forum?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jakaś lista serwerów na podstronie na pewno się pojawi. Jeszcze nie wiem dokładnie w jakiej formie.

• Dziękuję 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reakcje zostały przetłumaczone, dodałem też jedną lekko negatywną:

image.png

Zobaczymy czy się przyjmie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Da się zrobić jakieś ograniczenie tej kupy, tak że np. tylko jedną dziennie można dać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, CytrynQa napisał:

Da się zrobić jakieś ograniczenie tej kupy, tak że np. tylko jedną dziennie można dać?

Niestety, taka opcja nie została przewidziana przez autorów oprogramowania forum. Można limitować tylko pozytywne reakcje.

Jeśli będzie to nadużywane, oczywiście zostanie wyłączone. Myślę jednak że -rep w postaci kupy czy cebuli zachęci użytkowników do aktywniejszego korzystania z forum. Mocno ujemna reputacja będzie też jasnym sygnałem dla innych z jaką osobą mają do czynienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

image.png

Pytanie o to prędzej czy później padnie, zatem zawczasu odpowiadam: są to użytkownicy, którzy byli na forum w ciągu ostatnich 24h, ale wybrali logowanie anonimowe (czyli byli niewidoczni dla innych). Być może można to uznać za bug'a, można też uznać za funkcję.

W dniu 9.10.2017 o 13:36, Feynman napisał:

Przed wydłużeniem listy również co jakiś czas taka sytuacja miała miejsce. Jest to chwilowe, a także mało istotne, jak informacje w tym okienku zawarte. Zapewne błąd wynika z braku dopracowania rozszerzenia.

Błąd nie wynika z niedopracowania rozszerzenia i nie pojawia się. Występowanie błędu jest chwilowe - jeśli wydłuży się listę, a oprogramowanie cache'ujące nie pozwoli na wygenerowanie listy od nowa przez pewien (krótki) okres czasu. Błąd może wystąpić również po opróżnieniu pamięci podręcznej - co jest robione dość często, ponieważ wciąż trwają prace nad forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reakcje, reputacja oraz kupa.

Bardzo fajnie że takie coś jest, jest to jest bardzo dobra forma wyrażania swojego nastawienia do posta.

Nie wiem czy coś takiego jest, ja bym bardzo chętnie widział na forum:

wchodzę w profil użytkownika, klikam na jego reputację i mam podsumowanie wszystkich "reakcji" jakie zostały przypisane do jego postów.

Dodatkowo, mogę wyszukać w ten sam sposób wszystkie oznaczone danym "emotem" posty.

Podejrzewam że jest to większa ingerencja w forum - ale czujecie o co mi chodzi?

Są jakieś pierdoły, liczniki czasu na forum, kto wchodził na nasz profil, aktualizacje statusu itd itp. To wszystko to takie zbędne bajery.

Skoro chcemy oceniać zaangażowanie użytkowników w życie społeczności forumowej, moim zdaniem powinniśmy mieć bardzo szybką możliwość weryfikacji treści zamieszczanej przez danego użytkownika.

System reputacji można bardzo łatwo pushować w śmieciowych tematach, co nie daje obrazu zaangażowania lub wartościowości treści.

Gdzie się podziała kupa? Klocek przy poście bardzo dobrze podsumowuje wypociny danego użytkownika, lub nasze nastawienie do nich.

Poirytowany, jak rozumiem skutkuje -repem, brakuje mi osobiście nieco bardziej pejoratywnej reakcji, nie skutkującej od razu obniżeniem punktacji postującego.

Kupa powinna być!

Może niekoniecznie skutkując -rep.

Edytowane przez wid3l3c
  • Poirytowany 1

★ Bardzo serdecznie zapraszam na DD2 ★

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, wid3l3c napisał:

Nie wiem czy coś takiego jest, ja bym bardzo chętnie widział na forum:

wchodzę w profil użytkownika, klikam na jego reputację i mam podsumowanie wszystkich "reakcji" jakie zostały przypisane do jego postów.

Dodatkowo, mogę wyszukać w ten sam sposób wszystkie oznaczone danym "emotem" posty.

Podejrzewam że jest to większa ingerencja w forum - ale czujecie o co mi chodzi?

image.png

2 minuty temu, wid3l3c napisał:

Gdzie się podziała kupa? Klocek przy poście bardzo dobrze podsumowuje wypociny danego użytkownika, lub nasze nastawienie do nich.

Poirytowany, jak rozumiem skutkuje -repem, brakuje mi osobiście nieco bardziej pejoratywnej reakcji, nie skutkującej od razu obniżeniem punktacji postującego.

Kupa powinna być zliczana w postaci opisanej przeze mnie powyżej - może niekoniecznie skutkując -rep.

Kupy jak i żadnego -repa już nie ma, bo użytkownicy nie umieli z tego korzystać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No tak, dzięki, fajne, ale tutaj mamy misz-masz.

Mnie chodziło o krótkie i zwięzłe podsumowanie.

Jak na Allegro :D Nikt nie czyta 10 stron komentarzy czy samodzielnie nie liczy gwiazdek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, wid3l3c napisał:

System reputacji można bardzo łatwo pushować w śmieciowych tematach, co nie daje obrazu zaangażowania lub wartościowości treści.

Już wcześniej o tym myślałem i chciałem wyłączyć reputację w przywitaniach itp. działach, ale oprogramowanie nie ma takiej funkcji. Nie ma też żadnego moda, który by taką możliwość dodawał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, wid3l3c napisał:

Mam pytanie dlaczego oceniasz że przywitanie nowego użytkownika nie jest warte +rep? Jak dla mnie w definicji takie rzeczy jak czas online i +rep służą rozwojowi forum by ludzie mieli motywację do odwiedzania forum i mam takie odczucie że to działa bo ostatnio pojawiło się więcej postów porównując do poprzedniego skryptu.

signature.php?steamid=76561197975266733

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zawsze znajdzie się poszukiwacz starożytnego szpadla.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jasne.

Totalnie zapomniałem że miarą sukcesu forum dotyczącego CS GO jest spam w przywitalni oraz hydeparku i związane z tym lizanie dupska i +repowanie.

Po prostu korzystając z for bardziej tematycznych-technicznych mam nieco inne spojrzenie na ten temat, ale spoko :) Już wszystko jest wyjaśnione.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W swoim profilu widzę reputacje na poziomie 54 punktów, po wejściu w ranking, zakładka zwycięzcy pokazuje 39 punktów. Błąd?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, TzarPutin napisał:

W swoim profilu widzę reputacje na poziomie 54 punktów, po wejściu w ranking, zakładka zwycięzcy pokazuje 39 punktów. Błąd?

W "najlepsi użytkownicy" ranking jest na podstawie łącznej liczby punktów. W "zwycięzcy" zdaje się uwzględnia tylko punkty otrzymane przez reakcje w danym przedziale czasowym - tych dodanych ręcznie nie uwzględnia. Zastanawiałem się jak to zmienić, ale w tej chwili nie widzę takiej możliwości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta